13 STY 2017

Zawistowski Masarnia nie zwalnia tempa !

Zawistowski Masarnia 6:4 PASZA

Zespół PASZA rozgrywał swój pierwszy mecz i od razu trafił na bardzo silnego rywala jakim jest Zawistowski Masarnia. Spotkanie zapowiadało się bardzo wyrównane, gdyż znaliśmy już możliwości obu drużyn. Takie spotkania często obfitują w bardzo zaostrzoną grę. Jak było tym razem?

Obie z ekip by szybko przejąć kontrolę nad tym meczem starały się zdobyć bramkę . PASZA jako pierwsza zaczęła stwarzać groźniejsze ataki, już w pierwszych paru minutach mogli mieć przewagę nad przeciwnikiem. W dziewiątej minucie dobre podanie wykorzystuje Maciej Smerliński, z łatwością mija rywala po czym pewnym strzałem zapewnia prowadzenie swojej drużynie. Po straconej bramce PASZA nie poddawała się, zaczęła grać nawet lepiej, zdobywając lekką przewagę optyczną. W tej połowie nie zobaczyliśmy już żadnych bramek. Tak jak się spodziewaliśmy, spotkanie było na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny miały sporo sytuacji, po których powinni paść bramki, jednak na posterunkach bramkarze spisywali się bez zarzutów. Jednobramkowa przewaga Masarni nie gwarantowała jeszcze zwycięstwa w tym spotkaniu, za to PASZA cały czas miała szansę by odwrócić wynik meczu.

Druga połowa zaczęła się doskonale dla podopiecznych Marcina Musialskiego, już na samym początku udaje im się wyrównać dzięki Jarkowi Lewandowskiemu. W kolejnych minutach sporo walki, żadna z drużyn nie odpuszczała. Byliśmy świadkami naprawdę niezłego spotkania. W dość szczęśliwy sposób bramkę udaje się zdobyć Masarni, strzelcem jest Szymon Spychała. PASZA znów zmuszona została do gonienia wyniku, lecz udało im się to w bardzo dobrym stylu! Świetne podanie Filipa Żurawskiego i uderzeniem z woleja kończy Darek Dąbrowski. To zdecydowanie jedna z najładniejszych bramek ze wszystkich kolejek! Znów remis, a zacięty mecz toczył się dalej. Niestety po uderzeniu piłki w kamerę, nie udało się zarejestrować części meczu w tym paru bramek. Mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla Masarni, w drugiej części wykorzystali więcej nadarzających się sytuacji, dzięki czemu to oni byli dziś wygrani .

Całe spotkanie było bardzo wyrównane , a drużyny prezentowały się znakomicie. PASZA pokazała, że ich jedynym celem będzie awans z fazy grupowej i walka o najwyższe miejsce. Dobre spotkanie w wykonaniu Jarka Lewandowskiego, udało mu się trafić dwa razy do bramki rywali. Na wyróżnienie zasługują również Dariusz Dąbrowski oraz Filip Żurawski. Masarnia na razie jako jedyna ekipa wygrała wszystkie 4 spotkania, są jednymi z głównych faworytów do wygrania Ligi. Cały zespół spisał się świetnie i pokazał, że dzięki zgraniu oraz grze drużynowej są w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem. PASZA na pewno będzie chciała się zrewanżować, a więc drugi mecz pomiędzy tymi zespołami zapowiada się na bardzo obiecująco. Do tego czasu jednak PASZA musi uznać wyższość niepokonanej Masarni.

Zawistowski Masarnia: Szymon Spychała x3, Maciej Smerliński x2, Jakub Klasało

PASZA: Jarosław Lewandowski x2, Dariusz Dąbrowskurawski