07 STY 2017

Hurtownia PAAK ciągle bez punktów!

Metalbark 6:3 RK 10 Hurtownia PAAK

Po swojej pierwszej porażce w naszych rozgrywkach drużynie Metalbark przyszło się zmierzyć z RK 10 Hurtownia PAAK. Kryminalni w swoim inauguracyjnym spotkaniu ulegli Masarni, lecz w meczu radzili sobie całkiem przyzwoicie. Przed starciem obu drużyn faworytem był Metalbark.

RK 10 Hurtownia PAAK dobrze zaczęła to spotkanie, od razu zaczęli od szybkich ataków na okienko przeciwnika. Pierwszą bramkę po rzucie karnym dla Metalbarku zdobył Dariusz Filarecki. PAAK nie załamując się po szybko straconej bramce, dalej realizowało swoje założenia i szybko strzelają gola wyrównującego - do siatki trafił Tomasz Centała. Doprowadzenie do remisu zdecydowanie dobrze na nich wpłynęło, dalej kontynuowali swoje ataki na rywala. Parę razy mieli nawet szansę do objęcia prowadzenia, jednak na posterunku stał bramkarz przeciwników. Pomimo przewagi Hurtowni PAAK, to Metalbark po bardzo ładnej bramce obejmuje prowadzenie w piętnastej minucie. Pięknym trafieniem z przed pola karnego popisał się Dariusz Filarecki, podopieczni Adama Szafrańskiego wyszli już na dwubramkowe prowadzenie. W tej części meczu to oni są więcej przy piłce, zdecydowanie przewaga leżała po ich stornie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, za nami jak na razie bardzo ciekawe spotkanie.

Metalbark ropoczął drugą połowę od mocnego uderzenia, już w trzydziestej sekundzie dokładają kolejne trafienie. Kryminalni mimo przewagi rywala konsekwentnie starali się odrobić straty, w ósmej minucie mamy bramkę kontaktową. Po straconej bramce Metalbarku prowadzi 4:2, Hurtownia PAAK miało jeszcze szansę na odrobienie strat. RK poszło za ciosem, kolejne trafienie dla nich. Mecz zrobił się dość wyrównany, obie ekipy prezentowały się tego dnia bardzo solidnie na boisku. W piętnastej minucie po rzucie karnym, swojej szansy na wyrównanie nie wykorzystuje jeden z zawodników Hurtowni PAAK. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 6:3, PAAK nie dało rady wyrównać i to Metalbark mógł cieszyć się zwycięstwem. Kto wie jakby potoczyło się to spotkanie po wykorzystaniu "11"?

Metalbark po trzech kolejkach zajmuje drugie miejsce w swojej grupie z dorobkiem sześciu punktów. Natomiast Kryminalni nie zdołali jeszcze zdobyć swoich pierwszych ligowych punktów. Dobry wysęp w wykonaniu Dariusza Filareckiego, dał on swojej drużynie dwie ważne bramki oraz asystował przy jednym z trafień. Definitywnie jest on jednym z głównych filarów swojego zespołu. Mimo bardzo dobrego występu PAAK nie wygrywa ani nawet nie remisuje. Pokazali jednak charakter, ich występ w porównaniu do ostatniego meczu był znacznie lepszy. Na wyróżnienie zasługuje Łukasz Lutkowski, który najbardziej wyróżniał się w swojej ekipie. Czekamy na więcej takich spotkań w ich wykonaniu!

Metalbark: Dariusz Filarecki x2, Tomasz Siudła x2, Damian Czerwiński, Marek Holka

RK 10 Hurtownia PAAK: Tomasz Centała x2, Łukasz Walczak