07 STY 2017

Pierwsza wygrana Mao Brakowao!

voip24sklep.pl 3:9 Mao Brakowao

Mao Brakowao podejmowało voip24sklep.pl i zapowiadał nam się bardzo zacięty mecz. Obie ekipy grają również w lidze B, gdzie to Voip w tym sezonie radzi sobie znacznie lepiej, jest jednym z głównych kandydatów do awansu. Jednak drużyna Mao w Lidze pod Balonem to składanka zawodników z różnych ekip, nie pokazali jeszcze dokładnie na co ich stać. Ciężko więc było szukać faworyta przed tym spotkaniem. Skład Mao po ostatnim meczu lekko zmieniony, w bramce zobaczyliśmy Mateusza Widzińskiego, natomiast do zawodników z pola dołączyli jeszcze Radosław Kanik oraz Lars Lemańczyk.

Od pierwszych minut, tak jak wszystko na to wskazywało, obie ekipy od razu rzuciły się do ataku. Zawodnicy Voipu już w pierwszej minucie objęli prowadzenie - dobitką z główki bramkarza pokonał Patryk Krzywdziński. Po szybko straconej bramce mecz zyskał tylko na tempie, gracze z Mao chcąc szybko nadrobić stratę nie odpuszczali żadnej piłki. Obie drużyny co chwile stwarzały sobie akcje podbramkowe, nie mogliśmy narzekać na brak emocji w tym spotkaniu. W ósmej minucie dobre podanie wykorzystał Łukasz Rutkowski, pewnym strzałem trafił do siatki rywali. Kilka chwil później bardzo dobre zachowanie w polu karnym Patryka Niekraszewicza i mamy już 2:1 dla Mao. Po bardzo ładnej wymianie piłek w czternastej minucie swoją pierwszą bramkę zdobywa Radek Kanik i jego drużyna wychodzi na dwubramkowe prowadzenie. W tej części meczu to Mao Brakowao ma lekką przewagę optyczną, lecz Voip cały czas nie odpuszcza. W końcówce pierwszej części spotkania celnie strzelił jeszcze Eryk Swinton, dzięki temu trafieniu jego ekipa wygrywa 4:1. Mimo sporego prowadzenia mecz bardzo zacięty. Voip potrafił stworzyć sobie parę sytuacji bramkowych, lecz zawsze na posterunku stał Mateusz Widziński.

Od początku drugiej połowy meczu gra zaostrzyła się. Widzieliśmy sporo fauli, a żadna z drużyn nie odstawiała też nogi przy stykowych sytuacjach. Widać było, że w tym meczu liczą się tylko trzy punkty. W 8 minucie rzut karny na bramkę zamienia Jakub Szefka, powiększając tym samym prowadzenie swojego zespołu. Parę stuprocentowych sytuacji broni "Widzi", Voip wciąż nie może znaleźć skutecznego sposobu by pokonać świetnie dysponowanego bramkarza rywali. Za to Eryk Swinton nie zmarnował swojej kolejnej szansy, mocnym strzałem z pola karnego nie dał szans Marcinowi Narlochowi. Mao coraz bardziej odskakiwało rywalowi, który był coraz bardziej bezradny. W osiemnastej minucie meczu bardzo ładnym uderzeniem popisał się  Patryk Niekraszewicz, strzelił on swoją drugą bramkę w tym meczu. Bardzo ładnym uderzeniem gola zdobył Patryk Krzywdziński, jedna z bardziej wyróżniających się postaci ze swojej drużyny w tym meczu. Voip24sklep.pl w końcówce meczu straciło jeszcze dwie bramki i ostatecznie przegrali 9:3.

Wysoki wynik końcowy nie do końca oddał to co działo się na boisku, gdyż przez większość czasu mecz był bardzo równy i zacięty. Mao Brakowao, w porównaniu do poprzedniego spotkania z SPX FLOW, pokazał się ze znacznie lepszej strony. Dużo świeżości wniósł Radek Kanik, który był głównym motorem napędowym w swojej drużynie. Zaliczył aż trzy asysty oraz jedno trafienie. Na wyróżnienie zasługuje też Mateusz Widziński, który obronił parę stuprocentowych sytuacji dzięki czemu przeciwnik nie miał szans złapać kontaktu bramkowego. W drużynie voip24sklep.pl dobre spotkanie rozegrał dwukrotny strzelec bramek Patryk Krzywdziński oraz Marin Narloch, który kolejny raz bronił bardzo dobrze i był solidnym wsparciem swojej drużyny.

voip24sklep.pl: Patryk Krzywdziński x2

Mao Brakowao: Łukasz Rutkowski x3, Patryk Niekraszewicz x2, Eryk Swinton x2, Radosław Kanik, Jakub Szefka