04 STY 2017

Zawistowski Masarnia z kompletem punktów!

Metalbark 1:5 Zawistowski Masarnia

Na Metalbark, który śmiało możemy określić mianem rewelacji pierwszej rundy wiosennej Ligi na orliku (nie przegrali żadnego spotkania), czekał ciężki pojedynek z silną Masarnią. Zawistowski poprzednie spotkanie wygrał bez większych problemów i jest jednym z głównych pretendentów do wygrania Ligi pod Balonem. Zapowiadał nam się bardzo ciekawy mecz, a jak było w rzeczywistości?

Obie drużyny rozpoczęły rozgrywkę z brakami kadrowymi. W ekipie Metalbarku zabrakło Dariusza Filareckiego, natomiast w Masarni nie zobaczyliśmy Łukasza Hoffmanna, Mateusza Koreckiego oraz Szymona Spychały. Nie takiego początku spotkania mogliby się spodziewać podopieczni Adama Szafrańskiego, gdyż w siódmej minucie mieliśmy już dwubramkową przewagę dla Zawistowskiego i dwa trafienia na koncie Jakuba Klasło. Metalbark miał parę świetnych sytuacji, lecz w każdej z nich górą był bramkarz Masarni - Piotr Świetlik. Mecz trochę się zaostrzył, Metalbark zaczął grać odważniej i dotrzymywał kroku przeciwnikowi. W piętnastej minucie po drużynowej akcji do siatki trafia Maciej Smerliński, mamy już trzybramkową przewagę Zawistowskiego. Po faulu na Damianie Czerwińskim sędzia odgwizduje rzut karny. Okazję do zmniejszenia strat wykorzystuje sam poszkodowany. Do końca pierwszej połowy wynik nie ulega zmianie.

Metalbark po wykorzystanym rzucie karnym zmniejszył lekko straty do przeciwnika, lecz to Masarnia kontroluje przebieg spotkania. Widać, że od początku drugiej połowy Metalbark stara się szybko odrobić straty, lecz w piątej minucie świetnym strzałem z dystansu popisuje się Maciej Smerliński podwyższając wynik. W piętnastej minucie po szybkim wznowieniu gry przeciwników dobija Marcin Andrzejewski i mamy już 5:1 dla Masarni. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa, Metalbark nie nawiązał już walki o wynik. Zapowiadał nam się ciekawy, wyrównany mecz lecz, Zawistowski bez większych problemów poradził sobie z przeciwnikiem notując drugą wygraną z rzędu. Dobre spotkanie rozegrał Piotr Świetlik, który w pierwszej części spotkania parę razy uratował swoich kolegów od utraty bramki. Duży wkład w zwycięstwo miał też Jakub Klasło zdobywając dwa trafieniaoraz Marcin Andrzejewski, który raz pokonał bramkarza przeciwników oraz asystował dwukrotnie. Na wyróżnienie z ekipy Metalbarku zasługuje bramkarz - Kamil Jaśniewski, który przez cały mecz skutecznie powstrzymywał strzały na swoją bramkę. Gdyby nie on, wynik na pewno byłby większy.

Metalbark: Damian Czerwiński

Zawistowski Masarnia: Jakub Klasło x2, Maciej Smerliński x2, Marcin Andrzejewski