14 GRU 2016

Spokojna wygrana Masarni.

RK 10-Hurtownia PAAK 2:5 Zawistowski Masarnia

Do Ligi pod balonem drużyna Zawistowski Masarnia przystępuje w bardzo podobnym składzie. Natomiast RK 10-Hurtownia PAAK powraca po przerwie, gdyż nie oglądaliśmy ich w tym sezonie na lidze orlikowej. Znając możliwości obydwóch ekip, zdecydowanym faworytem tego spotkania jest drużyna Masarni.

Już w drugiej minucie Masarnia potwierdza nasze przypuszczenia i obejmuje jednobramkową przewagę. Piotr Świetlik po dobrej interwencji podłącza się odrazu do akcji, po jego podaniu Szymon Spychała pokonuje bramkarza rywali. Drużyna PAAK stara się podjąć walkę z silnym przeciwnikiem, coraz częściej przeprowadzają akcje blisko bramki przeciwnika. W siódmej minucie meczu zaledwie jedno podanie potrzebuje ekipa Masarni do strzelenia kolejnej bramki. Po dwójkowej akcji z Mateuszem Koreckim gola zdobywa Jakub Klasło. W kolejnych minutach kolejny celny strzał Spychały, Masarnia wyraźnie dominuje, stawiając przeciwnikowi trudne warunki. Następna bramka dla Zawistowskiego w wykonaniu Łukasza Hoffmanna, po bardzo ładnym uderzeniu piętką. W końcówce pierwszej połowy swojego pierwszego gola zdobywają zawodnicy RK 10 - po szybkiej akcji w polu karnym Masarni bramkę zdobywa Damian Czara. Po złym wznowieniu gry przez Krzysztofa Bucława błąd wykorzystuje Jakub Zawadzki i pokonuje bramkarza przeciwnika. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 5:2 dla Masarni, która wyszła na zasłużone prowadzenie, lecz w końcowej fazie PAAK próbował nawiązać walkę.

Pomimo aż siedmiu bramek po pierwszej części spotkania, w drugiej połowie żadna z drużyn nie znalazła sposobu na zdobycie gola. Oba zespoły potrafiły stworzyć sobie dogodne sytuacje strzeleckie, lecz albo to bramkarze byli górą, albo strzały po prostu niecelne. Zdecydowanie zawodnicy RK 10 po średniej pierwszej połowie wzięli się w garść, znacznie poprawili swoją grę w defensywie. Odnotować można również fakt, że końcówkę meczu Masarnia (po drugiej żółtej kartce Jakuba Klasło) grała w osłabieniu. Jeżeli chodzi o wyróżnienia to w ekipie Masarni pochwalić można Szymona Spychałę oraz Mateusza Koreckiego. Rychu dobrze spisywał się w pod bramką przeciwnika oraz dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dobre spotkanie również w wykonaniu Korka. Jeżeli był na boisku, to praktycznie brał udział w każdej akcji swojego zespołu. Miał duży wpływ na wynik, asystował aż przy trzech bramkach. W Drużynie Hurtowni PAAK ciężko wyróżnić kogoś indywidualnie, całej ekipie należy się pochwała za wyciągniecie wniosków z pierwszej połowy oraz o wiele lepszą grę w drugiej części meczu. Wynik jak najbardziej zasłużony, pewne zwycięstwo Masarni, która udowodniła swoją wyższość nad przeciwnikiem.

RK 10-Hurtownia PAAK: Damian Czara, Jakub Zawadzki

Zawistowski Masarnia: Szymon Spychała x2, Krystian Szularecki, Jakub Klasło, Łukasz Hoffmann