21 PAź 2016

Retlewski vs Szymański, wygrana SPX 2!

PFAC WARZELNIA PIWA 2 10:12 voip24skle.pl

Hit kolejki nie zawiódł, mnóstwo emocji oraz świetnej gry obydwóch ekip! Jak można było się spodziewać, obie drużyny szybko chciały wyjść na prowadzenie. Od początku spotkania ataki na jedną, jak i drugą stronę bramki, tempo bardzo szybkie. Widać, że żadna z drużyn nie myśli o porażce. Mimo początkowo wyrównanej gry, to podopieczni Kryspina Maroszczyka pierwsi przejmują inicjatywę w spotkaniu i wychodzą na trzybramkową przewagę, Warzelnia była lekko w szoku, lecz nie poddają się i dalej próbują stwarzać sytuacje. Wtedy strzelaninę rozpoczął Jarek Szymański. Warzelnia szybko wyrównuje i mamy już 3:3. Ten okres spotkania pod kontrolą Warzelni, niespełna parę minut od wyrównania starczyło by wyszli na dwubramkową przewagę. Końcówka pierwszej połowy znów była pod dyktando drużyny voip24skle.pl, po pierwszej połowie prowadzą 8:6.

Druga połowa spotkania niczym nie odbiegała od poprzedniej. Niesamowite tempo, mało przestojów w grze, ciągłe ataki na bramki rywala…właśnie takie spotkania chcemy oglądać! Pomimo tego, iż oby dwie ekipy mają apetyt na awans i wygranie tego spotkania dałoby przewagę nie tylko punktową, ale i psychiczną, nie oglądamy tu żadnych brutalnych wejść ani niesportowego zachowania. Bramki padają jedna za drugą, naprawdę ciężko jest wskazać lepszą ekipę w tym spotkaniu. Na boisku nikt nie odpuszcza bez walki. Każdy rozgrywa dobre zawody, lecz to spotkanie ma swoich dwóch bohaterów. Z jednej strony Dawid Retlewski, który grał dziś bardziej jako obrońca. Nie przeszkodziło mu to jednak w strzeleniu 4 bramek i asystowaniu przy jednej. Główny architekt i motor napędowy w rozgrywaniu akcji swojego zespołu. Z drugiej stronie snajper nie do zatrzymania w dzisiejszym spotkaniu. Chodzi oczywiście o Jarka Szymańskiego, który wpakował rywalom aż sześć bramek oraz asystował przy jednej. Sprawiał ogromne trudności swoim przeciwnikom, ciężko było im go zatrzymać nawet faulem, a jego bramki padały po świetnych rajdach. Ostatecznie zwycięsko z dzisiejszego spotkania wychodzi drużyna voip24skle.pl wygrywając 12:10.

Świetny mecz dwóch drużyn, poziomem tego spotkania potwierdzają swoje aspiracje na awans. Bez wątpienia najlepszy mecz ligi B w tym sezonie. Z niecierpliwością czekamy na rewanż, a drużynom dziękujemy za świetne widowisko!

PFAC-Warzelnia Piwa 2: Jarek Szymański x6, Jarek Olszak x3, Marcel Ndoloka-Mbezi

voip24sklep.pl: Dawid Retlewski x4, Kamil Szews x3, Łuksz Retlewski x2, Maciej Krygier, Krzysztof Kobus, Jakub Warda

Media Markt 0:13 SPX LOW 2

Nie ma się co dużo rozpisywać, kolejna wysoka porażka drużyny Media Markt. Ekipa Marcina Gruszczyńskiego bezlitośnie wykorzystała swoją wyższość w tym spotkaniu, bez problemu wygrywając 13:0. Jego drużyna wskakuje na siódmą lokatę, z meczu na mecz prezentując się coraz lepiej. Czy powalczą w tym sezonie o najwyższe miejsca? Wciąż czekamy na pierwsze punkty drużyny Media Markt. Mamy nadzieję, że nie poddadzą się i pokażą, że są w stanie urwać punkty swoim rywalom!

SPX FLOW 2: Borys Modracki x4, Illia Usok x3, Dawid Bobiński x2, Marcin Gruszczyński x2, Bartek Roszak, Karol Szulc