10 PAź 2016

Parkingowi z kompletem punktów, pierwsze zwycięstwo SPX FLOW 2!

City Parking Group S.A Bydgoszcz – SPX FLOW BYDGOSZCZ

W pojedynku aktualnego mistrza Bydgoszczy z całkowicie odmienioną drużyną SPX, od początku meczu widać było, że podopieczni Arka Nowickiego postawią rywalowi trudne warunki do gry oraz ich jedynym celem będzie zwycięstwo. Częsta gra na pograniczu faulu oraz 4 żółte kartki pokazują jak bardzo mecz był zacięty. Drużyna Parkingowych wyszła na prowadzenie jako pierwsza, ich częste ataki powstrzymywał fantastycznie dysponowany Rafał Mróz, który w całym meczu niejednokrotnie ratował swoich kolegów przed utratą bramki. W pierwszej części spotkania to ekipa Parkingowych kontrolowała przebieg spotkania, a osobą wyróżniającą się był Radek Zużydło. Wraz z upływem czasu ekipa SPX zaczęła grać coraz lepiej. Widać było, że rozgrywanie piłki i stwarzanie sytuacji bramkowych idzie im z coraz większa swobodą. Po wykorzystanym rzucie karnym oraz następnej bramce to oni przejęli inicjatywę. W 34 minucie SPX prowadził już 3:1 i sprawiał wrażenie lepszych na boisku. Podrażnieni Parkingowi wzięli się za odrabianie strat, środkowa część spotkania to już wyrównana gra z obu stron. W końcowej fazie spotkania, drużynie SPX udało się wyjść na 2-bramkowe prowadzenie. Ciężko wskazać tylko jedną osobę wyróżniającą się na boisku, ponieważ cały zespół grał bardzo dobrze. Widać, że nowi zawodnicy tacy jak Daniel Szafraniec, Piotr Gołata, oraz Jakub Wilda wnoszą do zespołu całkowicie nową jakość. Gdy wydaje się, że mecz jest już przesądzony i dochodzi do niespodzianki, Parkingowi zmieniają bramkarza na zawodnika z pola i wykorzystują element gry, który maja dopracowany do perfekcji czyli grę w przewadze. Końcówka spotkania to popis mistrza Bydgoszczy, w 4 minuty doprowadzają do remisu oraz wychodzą na prowadzenie. Bohaterem ostatnich minut meczu zostaje Marcin Zużydło, który trafia do bramki dwukrotnie oraz daje swoim kolegom zwycięstwo.. Pomimo świetnej gry SPX, który swoją postawą udowadnia aspirację o najwyższe miejsca, musi oddać punkty drużynie City Parking. Jak na razie było to najlepsze spotkanie w tej rundzie.

RE MEDIA/RT-Plast Bydgoszcz – SPX FLOW 2 Bydgoszcz

W okresie przedsezonowym zarówno w drużynie SPX jak i RE MEDII doszło do roszad transferowych, dzięki którym obydwie ekipy wzmocniły się pozyskując nowych zawodników. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się spokojnie, przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Po dość wyrównanej grze z obu stron wynik otworzył SPX. Po utracie bramki RE MEDIA wzięła się w garść i zaczęła odrabiać straty. Po raz kolejny wiodącą postacią w zespole został Kacper Kozołup, który zarówno strzelał gole jak i asystował w dzisiejszym spotkaniu, prowadząc swój zespół do zwycięstwa. W końcówce spotkania widać było coraz lepsze zgranie pomiędzy zawodnikami drużyny przeciwnej - Bartkiem Roszakiem, który był najbardziej wyróżniającą się postacią w zeszłym sezonie, a nowym zawodnikiem Borysem Modrackim. Ostatecznie jednak drużynie Pawła Florka wygrana po raz kolejny wymknęła się z rąk, a mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla ekipy SPX.