10 LUT 2016

Grupa Prawna Goldwin wraca na pozycję lidera ligi pod balonem!

Warzelnia Piwa – Kasa Stefczyka 17:9 (5:5)

Bramki: Eryk Swinton (9’), Daniel Kortas (12’, 23’), Krystian Pluciński (16’, 25’, 43’), Mateusz Brąszkiewicz (28’, 38’, 39’), Sebastian Zieliński (29’, 43’, 44’, 50’), Arkadiusz Rusin (34’, 36’, 48’) – Dariusz Dąbrowski (2’, 16’), Adrian Ceberek (4’, 14’, 36’, 40’, 43’, 46’), Leszek Bieniak (10’).

Warzelnia w końcu ze zwycięstwem. Po kilku kolejkach bez ugrania 3 punktów drużyna Sebastiana Zielińskiego zdołała pokonać zespół Kasa Stefczyka. Komplet punktów nie przyszedł jednak łatwo. Początek spotkania należał do Kasy Stefczyka, która za sprawą duetu Dąbrowski – Ceberek wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Bramkę na 1:2 zdobył Eryk Swinton dopiero w 9 minucie spotkania. Kasa przybyła na to spotkanie bez zawodnika na zmianę. Sił na równą walkę starczyło im tylko na pierwszą połowę, w której to oni prowadzili grę i dopiero na sam koniec pierwszej części spotkania Warzelnia zdołała zniwelować przewagę Kasy i doprowadzić do wyniku remisowego. Sędzia zakończył pierwszą połowę przy wyniku 5:5. Druga część meczu to już lepsza gra Warzelni. Od samego początku po zmianie stron ruszyli oni do ataku i wyprowadzając kilka ciosów to oni wyszli na prowadzenie. Prowadzenia tego nie oddali już do końca meczu. Kasa skuteczny atak, zakończony bramką, zdołała przeprowadzić dopiero w 11 minucie po zmianie stron. Przewaga wypracowana przez zawodników Warzelni pozwoliła na lekkie rozluźnienie w szeregach tej drużyny i Kasa zdołała zdobyć jeszcze kilka bramek. Ostatnie zdanie należało do gospodarzy tego spotkania. Strzelanie w tym spotkaniu zakończył Sebastian Zieliński, kapitan zespołu Warzelnia Piwa.

redcoon.pl – Vklaps.pl/venergy 12:10 (5:6)

Bramki: Adrian Nalaskowski (4’, 37’, 38’, 39’, 42’, 46’), Michał Szyczewski (7’), Arkadiusz Pawski (12’, 13’, 45’), Oskar Nalaskowski (22’), Piotr Śmigocki (47’) – Krzysztof Kobus (6’, 44’), Jakub Warda (7’, 11’), Kryspin Maroszczyk (8’), Marek Szulc (12’), Maciej Krygier (17’, 28’, 36’), Michał Daniel (27’).

Redcoon.pl zwycięża drugi mecz z rzędu. Zwycięstwo pozwoliło przegonić rywali w ligowej tabeli. Faworytem tego spotkania był zespół Arka Pawskiego. Zawodnicy Vklaps.pl nie raz pokazali, że są w stanie napsuć krwi każdemu zespołowi występującemu w lidze pod balonem. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Adrian Nalaskowski po 4 minutach spotkania. Do wyrównania doprowadził 2 minuty później Krzysztof Kobus. Kolejne bramki dla swoich zespołów zdobyli Michał Szyczewski oraz Jakub Warda. Wynik remisowy 2:2 po 7 minutach spotkania. Chwilę później na prowadzenie zdołała wyjść drużyna Vklaps.pl za sprawą jednej z osób odpowiedzialnych za zespół. Prowadzenie to zdołali utrzymać do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 5:6. Po zmianie stron gra dalej była wyrównana, jednak większą skutecznością wykazywali się zawodnicy Vklaps.pl. Po 36 minutach gry redcoon.pl przegrywał różnicą 4 bramek co mogło być swego rodzaju niespodzianką. Zawodnicy redcoon.pl zauważyli, że nie ma co lekceważyć rywali i ostro zabrali się do odrabiania strat. Główna postacią meczu w kolejnych kilku minutach był Adrian Nalaskowski, który w krótkim odstępie czasu zdobył 4 bramki dla swojego zespołu, niwelując tym samym przewagę przeciwników. Na jeszcze jeden zryw stać było drużynę Vklaps.pl zdobywając 10 bramkę w spotkaniu jednak ostatnie zdanie należało do Arka Pawskiego i jego kolegów. W ostatnich 5 minutach spotkania zdobyli oni bramkę wyrównującą i zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza rywali. Końcowy wynik spotkania 12:10 dla redcoon.pl.

Beds.pl – Grupa Prawna Goldwin 6:10 (2:4)

Bramki: Rafał Werbski (4’, 40’, 50’), Łukasz Gutowski (10’), Marek Lum (42’), Tomasz Bilecki (43’) – Marcin Napierała (2’, 23’, 39’), Wojciech Ruczyński (13’, 26’, 43’, 50’), Tomasz Cyrankiewicz (22’), Arkadiusz Nowicki (43’, 49’).

Hit kolejki dla Grupy Prawnej. Dzięki temu zwycięstwu Grupa Prawna powróciła na pierwsze miejsce w tabeli. Spotkanie od samego początku przekonywało o tym, że będzie to zacięty i ostry mecz. Pierwszy cios w tym spotkaniu wyprowadził zespół Arka Nowickiego za sprawą Marcina Napierały. Do wyrównania doprowadził Rafał Werbski. Po 10 minutach gry na prowadzenie wyszli bedsi za sprawą Łukasza Gutowskiego. To był ostatni gol strzelony przez ten zespół w 1 połowie meczu. Rywale zdołali doprowadzić do wyrównania i wyjść na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:2 dla Grupy Prawnej. Zaraz po zmianie stron kolejny cios wyprowadzili zawodnicy Goldwin, a dokładniej akcję bramkową skończył Wojciech Ruczyński. Po tym golu obie drużyny doznały impasu w zdobywaniu goli na kilka minut. Impas przerwał Marcin Napierała. Na 10 minut przed końcem spotkania Grupa Prawna prowadziła różnicą 4 bramek i taką też równicą zakończyło się to spotkanie. Beds.pl spróbowało jeszcze odważniej zaatakować, jednak nie pomogło to w ostatecznym rozrachunku. Grupa Prawna Goldwin zwycięża 10:6. Arbiter tego spotkania nie miał łatwego życia. W całym spotkaniu musiał pokazać 4 żółte kartki tym razem unikając wyciągnięcia czerwonego kartonika.