29 STY 2016

Zawistowski Masarnia bez szans w starciu z Grupą Prawną!

FLUGO – Kasa Stefczyka 7:17 (1:8)

Bramki: Jarosław Jastrzębski (21’, 34’), Damian Stafiej (27’, 42’), Mateusz Sobczyk (29’), Krystian Duszyński (36’), Damian Lustig (45’), - Adrian Ceberek (1’, 10’, 17’, 31’, 38’, 47’, 49’), Dariusz Dąbrowski (3’, 28’, 41’, 44’), Oskar Woźniak (4’, 13’, 48’), Dawid Czerwiński (19’, 23’, 33’).

Kolejne spotkanie bez historii. Kasa Stefczyka, która była faworytem w tym spotkaniu łatwo poradziła sobie z przeciwnikiem. Od samego początku spotkania Kasa osiągnęła bezpieczną przewagę i na niewiele pozwalała swoim rywalom. Flugo przeprowadzało nieskładne akcje, które bardzo często kończyły się stratą, bądź niecelnym uderzeniem na bramkę rywali. Goście tego spotkania pozwolili sobie na stratę tylko jednej bramki w pierwszej części gry. Po zmianie stron gra Flugo poprawiła się, jednak nie na tyle aby zagrozić w zdobyciu 3 punktów przez przeciwników. Kasa Stefczyka powiększyła przewagę do 10 bramek. Końcowy wynik spotkania to 7:17.

Zawistowski Masarnia – Grupa Prawna Goldwin 4:15 (1:9)

Bramki: Mateusz Korecki (7’), Szymon Spychała (35’), Mateusz Smerliński (35’), Maciej Smerliński (36’) – Wojciech Ruczyński (4’, 12’, 18’), Marcin Napierała (6’, 30’, 40’, 42’), Szymon Lange (21’, 22’, 23’, 50’), Grzegorz Trzaskowski (23’, 50’), Bartosz Stoppel (29’).

Podobnie jak w spotkaniu pomiędzy Warzelnią a Grupą Prawną sympatycy Extraligi mogli spodziewać się bardziej wyrównanego meczu. Zawistowski Masarnia podobnie zresztą jak Warzelnia nie poradziła sobie z przeciwnikiem i od początku spotkania zawodnicy Grupy Prawnej odskoczyli rywalom. Bramka samobójcza i błędy w wyprowadzaniu piłki na samym początku spotkania nie mogły napawać optymizmem na resztę spotkania. Przebudzenie Masarni nastąpiło w 7 minucie gry, kiedy to szczęśliwą bramkę zdobył Mateusz Korecki. W późniejszych minutach pierwszej połowy gra się wyrównała i zaostrzyła. Końcówka pierwszej połowy to zdecydowanie skuteczniejsza gra zespołu Arka Nowickiego. Na pierwszą połowę Grupa Prawna schodziła z przewagą 8 bramek i patrząc na przebieg gry nic nie miało i nie zmieniło się w drugiej części meczu. Po zmianie stron Masarnia starała się uspokoić grę i doprowadzić chociażby do remisu. Przez pewien moment udało im się to kiedy zdołali zdobyć 3 bramki w odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund. Niestety było to wszystko na co stać było Masarnię. Grupa Prawna utrzymywała bezpieczną przewagę i nie oddała jej do końca spotkania. Mecz obfitował w faule i niesportowe zachowanie. Sędzia spotkania miał pracowity wieczór. Grupa Prawna pozostaje niepokonana. Wydaje się, że zwycięstwo w lidze pod balonem zostanie rozstrzygnięte pomiędzy Beds.pl a Grupą Prawną.