08 STY 2016

Masarnia minimalnie lepsza od redcoon.pl w najciekawszym spotkaniu 5 kolejki.

Daw-France/Et-Bud – Beds.pl 9:11 (2:7)

Bramki: Adam Wiśniewski (3’, 45’), Karol Bilski (22’, 43’, 44’), Mariusz Tatera (27’, 34’), Piotr Szurgot (42’), Tomasz Pazderski (48’) – Łukasz Stasiak (2’, 12’, 16’, 28’), Jakub Cieszyński (7’, 18’, 19’), Bartosz Zwierzchowski (8’, 43’), Łukasz Gutowski (33’), Mateusz Widziński (38’).

Pierwsza połowa tego spotkania przebiegała pod dyktando Mistrzów Bydgoszczy. Nie pozwalali oni na wiele przeciwnikom. Błędy w kryciu w zespole Daw-France skutkowały utratą bramek i powiększaniem przewagi bedsów nad „Francuzami”. Druga połowa to szturm na bramkę zespołu Beds.pl przez graczy Daw-France. Pod koniec spotkania przewaga gości tego spotkania stopniała tylko do dwóch bramek. Gospodarzom nie udało się doprowadzić choćby do wyrównania i musieli przełknąć gorycz porażki. Beds.pl pozostaje nadal niepokonanym zespołem.

KAPA Team – Warzelnia Piwa 4:11 (2:5)

Bramki: Damian Siwert (10’, 27’), Jakub Szefka (17’), Marek Kutka (37’) – Tomasz Ejankowski (3’. 24’, 34’), Radosław Teliszewski (4’, 26’, 29’), Eryk Swinton (18’), Mateusz Brąszkiewicz (25’, 39’, 45’), Sebastian Zieliński (49’).

Drużyna Warzelni przystępowała do tego spotkania po porażce z zespołem Grupa Prawna Goldwin. Tamto spotkanie przegrali aż 5:18 i w spotkaniu z KAPA Team chcieli poprawić sobie humory przed zbliżającymi się świętami. Ekipa z Kapuścisk dobrze prezentuje się w rozgrywkach ligi pod balonem. W 4. kolejce, przed spotkaniem z Warzelnią, pokonali oni zespół redcoon.pl 11:7, który występuje w lidze A. Początek spotkania należał do zespołu Warzelni, który szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Kapa Team zdołała wyrównać stan meczu w 17 minucie na 2:2 jednak te dwie bramki to było wszystko na co było stać w pierwszej połowie ten zespół. Warzelnia za sprawą Eryka Swintona wyszła ponownie na prowadzenie i już go nie oddała do końca spotkania. Druga część gry to powiększenie przewagi nad przeciwnikiem. Końcowy wynik spotkania 4:11 dla Warzelni.

Vklaps.pl/venergy – Kasa Stefczyka 5:21 (1:8)

Bramki: Kamil Szews (15’, 50’), Krzysztof Kobus (35’), Bartosz Kropidłowski (41’), Maciej Krygier (45’) – Dariusz Dąbrowski (2’, 4’, 13’, 15’ 32’, 34’, 45’), Cezary Kiełpiński (6’, 23’, 30’, 31’, 36’), Paweł Januszkiewicz (8’), Arkadiusz Piskorski (9’, 28’, 39’, 43’), Oskar Woźniak (33’, 44’, 45’), Mateusz Porazinski (41’).

Jedno z najbardziej jednostronnych spotkań 5. kolejki. Vklapsi, którzy byli bliscy sprawienia sensacji i pokonania zespołu Beds.pl podejmowali Kasę Stefczyka. Zawodnicy występujący w czarnych strojach mieli nadzieję na próbę powtórzenia swojego wyczynu z 4. kolejki i przeciwstawienia się zdecydowanemu faworytowi. Ta sztuka im się jednak nie udała i od samego początku zdecydowaną przewagę osiągnęli zawodnicy Kasy. Świetną partię w tym spotkaniu rozegrał Dariusz Dąbrowski, który aż siedmiokrotnie pokonywał bramkarza Vklaps.pl/venergy. Na swojego pierwszego gola zapracował również bramkarz Kasy Stefczyka, Mateusz Porazinski, który pokonał swojego vis-a-vis w 41 minucie spotkania. Vklaps.pl będzie musiało swoich pierwszych punktów szukać w kolejnych spotkaniach. Kasa natomiast po porażce w 1. kolejce z Masarnią nie straciła punktów w 3 kolejnych meczach.

Grupa Prawna Goldwin – El-Kajo 21:5 (9:2)

Bramki: Arkadiusz Nowicki (1’, 6’, 13’, 37’, 39’, 48’, 50’), Bartosz Stoppel (4’, 24’. 33’), Wojciech Ruczyński (5’, 9’, 17’, 28’, 31’, 35’. 40’, 42’), Daniel Szafraniec (11’), Hubert Zacharjasz (30’), Grzegorz Trzaskowski (36’) – Adrian Andryszczak (6’), Damian Andryszczak (12’, 46’), Ireneusz Ciesielski (39’), Robert Naliński (45’).

Grupa Prawna niepokonana, El-Kajo bez zwycięstwa. Tak sytuacja wyglądała przed spotkaniem obu drużyn. Faworyt był tylko jeden i przebieg spotkania to potwierdził. Już po kilkunastu sekundach od pierwszego gwizdka padła bramka dla Goldwin. Zawodnikiem który rozpoczął strzelanie był kapitan zespołu Arek Nowicki. El-Kajo w pierwszej połowie stać było na zdobycie tylko dwóch bramek. Przewaga przeciwników w żadnym momencie nie podlegała dyskusji. Duet Nowicki – Ruczyński po raz kolejny poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Drużynie El-Kajo pozostawała tylko ambitna walka o podreperowanie swojego dorobku bramkowego. Grupa Prawna Goldwin zwyciężyła 21:5.

Zawistowski Masarnia – redcoon.pl 12:11(6:6)

Bramki: Maciej Smerliński (6’, 7’, 26’, 30’), Paweł Gregorek (8’), Marcin Andrzejewski (14’), Mateusz Korecki (24’, 35’), Mateusz Smerliński (16’, 30’), Paweł Lewandowski (32’) – Michał Kodranc (4’, 10’, 18’, 31’, 42’), Michał Szyczewski (12’, 42’), Maciej Beliński (17’, 19’, 26’), Piotr Wawrzyniak (33’).

Najbardziej wyrównane spotkanie 5. kolejki ligi pod balonem. Masarnia podejmowała redcoon.pl, który jeszcze nie zdołał zwyciężyć w tych rozgrywkach ani zdobyć choćby punktu. Blisko o pierwsze punkty było w starciu z Masarnią. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy redcoon.pl. Z prowadzenia nie cieszyli się za długo, gdyż już 2 minuty później do remisu doprowadził Maciej Smerliński. Ten sam zawodnik dał prowadzenie swojej drużynie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 6:6. Oba zespoły to przedstawiciele Ligi A i tak jak można było przypuszczać spotkanie będzie wyrównane i tak rzeczywiście było. Druga połowa była podobna do pierwszej części gry. Obie drużyny strzeliły po 5 bramek i gdyby nie bramka samobójcza, którą strzelił Michał Kodranc spotkanie to zakończyło by się remisem, a tak to z kolejnych 3 punktów mogą cieszyć się zawodnicy Masarni.

FLUGO – Dach-Bud 7:11 (3:7)

Bramki: Damian Staniej (4’, 8’), Michał Wojnar (16’), Krystian Duszyński (27’), Mariusz Mucha (33’), Artur Kolankowski (39’), Andreo Grzębowski (44’) – Marek Schulz (1’), Tomasz Mikietyński (3’, 37’), Rafał Burda (5’), Artur Brzeziński (19’, 38’), Marcin Lipiec (19’, 19’), Dariusz Lewandowski (37’).

Przed tym spotkaniem obie drużyny dzieliła różnica 3 punktów w tabeli. Dach-Bud w swoich dotychczasowych spotkaniach zdołał pokonać Vklaps.pl/venergy oraz napsuć krwi m. in. bedsom czy Daw-France, przegrywając te spotkania tylko jedną bramką. W spotkaniu z Flugo chcieli podreperować dorobek punktowy. Flugo nie udało się jeszcze zwyciężyć w lidze pod balonem. Spotkanie z Dach-Budem mogło być dobrą okazją do zdobycia pierwszych punktów. Już w 1 minucie spotkania zespół Rafała Burdy objął prowadzenie i nie oddał już tego prowadzenia do końca pierwszej połowy jak i całego spotkania. Flugo swoich pierwszych punktów będzie musiało szukać w kolejnych spotkaniach. Czeka ich jeszcze kilka spotkań, w którymś z nich na pewno zdobędą jakieś punkty.