26 LIS 2015

Beds.pl pokonał Dach-Bud, Masarnia lepsza od Kasy

Beds.pl – Dach-Bud 8:7 (3:4)

Bramki: Łukasz Stasiak (8’, 21’, 29’, 36’), Łukasz Gutowski (24’), Rafał Werbski (27’, 48’), Jakub Tykwiński (46’) – Artur Brzeziński (2’), Marcin Lipiec (7’), Dariusz Brzeziński (13’), Mateusz Borkowski (15’, 28’), Rafał Burda (30’) Łukasz Stasiak (bramka samobójcza).

Najbardziej zacięte spotkanie pośród rozgrywanych w 1. kolejce. Mistrzowie Bydgoszczy podejmowali beniaminka rozgrywek zespół Dach-Bud. W pierwszym spotkaniu ligi pod balonem Dach-Bud zaprezentował się bardzo dobrze. Początek spotkania należał do drużyny Rafała Burdy. Na prowadzenie 2:0 wyszli już po 7 minutach gry. Bedsi mogli być zaskoczeni skutecznie prowadzonymi akcjami przeciwników. Zauważyli oni, że o 3. punkty w tym spotkaniu nie będzie łatwo. Sygnał do ataku dał kapitan „bedsów” Łukasz Stasiak zdobywając bramkę kontaktową. Dobra postawa Dach-Budu owocowała w kolejne sytuacje bramkowe. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem zespołu gości 4:3.

W drugiej części spotkania mieliśmy typowy mecz walki. Cios za cios. Nie najlepiej w drugiej części gry zachował się bramkarz „bedsów”, który sprokurował stratę bramki oraz nie poradził sobie z podaniem od Łukasza Stasiaka w światło bramki i futbolówka wtoczyła się między słupki bramki. Dach-Bud w drugiej połowie zaczął tracić na rezonie i indywidualne błędy prokurowały kolejne akcje dla przeciwników. Trzeba jednak przyznać, że zespół Rafała Burdy będzie trudnym przeciwnikiem dla każdej drużyny występującej w lidze pod balonem. Cały mecz zakończył się wynikiem 8:7 dla Beds.pl.

W następnej kolejce Beds.pl podejmie drużynę El-kajo, natomiast Dach-Bud zmierzy się z Kasą Stefczyka.

Kasa Stefczyka – Zawistowski Masarnia 6:11 (5:4)

Bramki: Dariusz Dąbrowski (2’), Grzegorz Przybyszewski (7’), Adrian Ceberek (10’), Arkadiusz Piskorski (22’, 24’, 48’) – Maciej Smerliński (4’, 13’, 33’), Włodzimierz Korecki (8’, 36’), Szymon Spychała (15’, 41’), Jakub Klasło (30’), Mateusz Korecki (32’, 39’), Łukasz Hoffmann (44’).

Pierwsza część spotkania to wyrównana gra obu drużyn, żadna z nich nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi bramkowej. Skuteczniejszą drużyną była Kasa Stefczyka, która dobrą grą potwierdziła, że będzie walczyć o wysokie miejsca w lidze pod balonem. Obie drużyny prowadziły wyrównaną walkę. Dobrymi interwencjami w niektórych sytuacjach wykazywali się bramkarze obu zespołów. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 5:4 dla Kasy Stefczyka.

Po zmianie stron doszło również do zmiany obrazu gry. Znaczną przewagę bramkową w drugiej części spotkania zdobyli zawodnicy Masarni, pewnie wykorzystując nadarzające się okazje. Już po kilku minutach gry wyszli oni na prowadzenie 6:5, a w następnych minutach tylko powiększali przewagę. Zawodnicy Masarni nie pozwolili na rozwinięcie skrzydeł graczom drużyny przeciwnej. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania w zespole Masarni był Maciej Smerliński, zdobywca 3. bramek. Dla Kasy hat-tricka zdobył Arkadiusz Piskorski. Końcowy wynik spotkania to 11:6 dla zespołu Zawistowski Masarnia.

Kasa Stefczyka w następnej kolejce podejmie Dach-Bud, a Masarnia zagra z Vklaps.pl/venergy.