25 LIS 2015

Pewne zwycięstwa Warzelni oraz Kapa Team!

Warzelnia Piwa – FLUGO 17:3 (8:3)

Bramki: Eryk Swinton (2’, 31’, 45’), Mateusz Brąszkiewicz (4’, 13’, 15’, 40’, 49’),Radosław Teliszewski (6’, 28’), Tomasz Ejankowski (8’, 48’, 48’) Arkadiusz Rusin (9’), Sebastian Zieliński (19’), Damian Poliwka (35’, 42’) – Mateusz Sobczyk (7’, 23’), Krzysztof Sarbiewski (9’).

Drużyna Warzelni rozgrywki ligi pod balonem zainaugurowała pewnym zwycięstwem nad zespołem FLUGO, który po dłuższej przerwie na nowo zaprezentował się w rozgrywkach organizowanych przez Extraliga.pl.

Od początku spotkania przewagę osiągnęła drużyna gospodarzy. Ambitne próby ataków drużyny Flugo w pierwszych minutach spotkania dwukrotnie kończyły się sukcesem. Po 15 minutach spotkania Warzelnia prowadziła z Flugo 7:2. Duża przewaga została osiągnięta dzięki składnej grze oraz indywidualnymi umiejętnościami zawodników występujących w zespole Warzelni. Tacy zawodnicy jak Tomasz Ejankowski czy Mateusz Brąszkiewicza wiedzą co zrobić z piłką przy nodze i czasami z dużą łatwością mijali kolejnych przeciwników tworząc dogodne sytuacje bramkowe. Niemniej jednak nie można umniejszać roli innych zawodników występujących w tym zespole. Cała drużyna na niewiele pozwalała w niedzielnym spotkaniu przeciwnikom. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:3 dla Warzelni.

Druga część spotkania również była prowadzona pod dyktando gospodarzy. Flugo próbowało stwarzać sytuacje bramkowe dla swojej drużyny, jednak większość akcji kończyło się fiaskiem. Warzelnia Piwa skutecznie punktowała przeciwników ostatecznie nie pozwalając zawodnikom Flugo na zdobycz bramkową w drugiej połowie, sama zdobywając 9. goli. Końcowy wynik spotkania to 17:3. Trzeba pochwalić skuteczną grę Warzelni, jak również ambitnej postawy ich przeciwników czyli zespołu Flugo.

W następnej kolejce Warzelnia zmierzy się z zespołem redcoon.pl, a Flugo będzie czekało kolejne trudne spotkanie, tym razem zmierzą się z zespołem Grupa Prawna Goldwin.

Vklaps.pl/venergy – KAPA Team 3:11 (2:8)

Bramki: Maciej Krygier (2’, 3’), Krzysztof Kobus (39’) – Piotr Machnio (6’, 15’, 34’), Marek Witkowski (8’, 13’, 32’, 35’), Bartosz Marciniak (11’), Damian Siewert (20’), Łukasz Dziedzic-Kamiński (21’), Krzysztof Krężelewski (22’).

Oba zespoły występują w tym sezonie w Lidze B rozgrywanej na orlikach. W lidze pod balonem będą miały okazję zmierzyć się z takimi zespołami jak Beds.pl, Warzelnia czy redccon.pl, które występują w Lidze A. Na początek jednak zmierzyli się one w bezpośrednim pojedynku.

Pierwsze 5. minut spotkania to indywidualny popis Macieja Krygiera, który dwoma indywidualnymi zrywami dwukrotnie pokonał bramkarza drużyny z Kapuścisk. Były to miłe złego początki. Z biegiem czasu do głosu dochodzili zawodnicy drużyny Kapa Team. Sygnał do ataku dał Piotr Machnio, który zdobył bramkę kontaktową na 1:2. Chwilę później do wyrównania doprowadził Marek Witkowski, zdobywca 4. goli w tym spotkaniu. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry na wysokie prowadzenie wyszli zawodnicy Kapa Team. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:8.

Druga część spotkania to spokojniejsza gra drużyny z Kapuścisk. Będąc pewnym zwycięstwa zawodnicy pozwalali sobie na trochę nonszalancji. Ataki drużyny Vklaps.pl/venergy często paliły na panewce. Dobrą indywidualną akcją popisał się Krzysztof Kobus strzelając 3. bramkę dla Vklaps.pl. Była to jednak ostatnia bramka zdobyta niedzielnego wieczoru dla gospodarzy spotkania. Kapa Team w drugiej połowie zdobyła 3. bramki. Końcowy wynik spotkania to 11:3.

W następnej kolejce Vklaps.pl zmierzy się z drużyną Zawistowski Masarnia, natomiast Kapa Team podejmie zespół Daw-France/Et-Bud.