29 KWI 2015

Warzelnia Piwa samotnym liderem !

RT-Plast 2-6 Warzelnia Piwa
W tym sezonie ekipa Warzelni ma jeden cel – awans, dlatego w rywalizacji z drużyną RT-Plastu liczyła na odniesienie kolejnego zwycięstwa, a po niedzielnym remisie Eko-Instalu również objęcie pozycji lidera w extralidze B. Drużyna braci Giża w tym roku prezentuje nierówną formę, dlatego powstrzymanie rozpędzonego zespołu Warzelni byłoby prawdziwą niespodzianką. Mecz rozgrywany był podczas deszczowej pogody, a śliska murawa powodowała wiele niedokładności w grze. Takie warunki uniemożliwiały rozwinięcie skrzydeł ekipie Adam Gadawskiego i do przerwy mieliśmy zasłużony remis – na uwagę zasługuje piękna, wyrównująca bramka RT-Plastu zdobyta przez Kubę Wąsika bezpośrednio z rzutu wolnego. Druga część gry to już wyraźna przewaga Warzelni i ostatecznie zasłużone zwycięstwo 6:2. Warzelnia Piwa liderem!

RT-Plast: Jakub Wąsik, Wojtek Andrzejewski.
Warzelnia Piwa: Eryk Swinton x2, Patryk Niekraszewski, Marcel Janik, Adam Gadawski, Daniel Furmańczyk.

Kasa Stefczyka 9-3 Solibud.pl
Przed rozpoczęciem tego sezonu Kasa Stefczyka miała walczyć o najwyższe cele. Problemy kadrowe, częste rotacje w składzie spowodowały, że podopieczni Adriana Dylasa przed tym spotkaniem zgromadzili zaledwie 9 punktów. Kasa Stefczyka mozolnie jednak wraca na właściwe tory, prezentując coraz lepszy i skuteczniejszy futbol. Szansą na dopisanie kolejnych oczek w ligowej tabeli była rywalizacja, z borykającą się ze swoimi problemami (frekwencja, kontuzje) drużyną Solibudu. Pierwsza połowa to festiwal nieskuteczności i niewykorzystanych sytuacji z obydwu stron. Druga część gry to już przewaga zespołu Kasy Stefczyka i ostatecznie w pełni zasłużone zwycięstwo w stosunku 9:3. Na uwagę zasługuje postawa kapitana Solibudu - Patryka Kuczawskiego, który podobnie jak Justyna Kowalczyk z pękniętą stopą zdobywała złoty medal olimpijski, tak i on z pęknięta łąkotką, czekając na zabieg, na własną odpowiedzialność wspomógł w walce swój zespół, zaliczając przy tym piękne trafienie niemalże z połowy boiska!

Kasa Stefczyka: Artur Dunaj x4, Jarosław Zamyślewski x3, Dariusz Dąbrowski x2.
Solibud.pl: Piotr Rutkowski, Adrian Brzeziński, Patryk Kuczawski.