18 MAR 2015

Warzelnia górą w hicie kolejki !!

Warzelnia Piwa 8-3 KAPA Team

Wtorkowe zmagania w Extralidze rozpoczęliśmy od Hitu kolejki w lidze B. Naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny których głównym celem w tym sezonie jest awans do Extraligi A. Warzelnia to rewelacja obecnych rozgrywek, a Kapa to  beniaminek który spisuje się bardzo dobrze. Zespół Adama Gadawskiego wzmocniło kilku zawodników z ligi A, Damian Poliwka ( redcoon.pl ), Bartosz Piechociński ( KRIVPOL Białe Błota ), Arkadiusz Wiznerowicz ( solibud.pl ). Pierwsze minuty były bardzo nerwowe, sporo niedokładności, strat, czy niecelnych strzałów. Delikatna przewaga zarysowała się po stronie Warzelni, jednak nieskuteczność pod bramką spowodowała, że to Kapa, która czekała na kontraataki wyszła jako pierwsza na prowadzenie za sprawą "Wita". Warzelnia odpowiedziała dwoma bramkami i wyszła na prowadzenie, chwilę przed końcowym gwizdkiem wyrównał Szewa, jednak ostateczne słowo w pierwszej połowie należało do Warzelni która wyszła na prowadzenie 3-2. Druga połowa to całkowita dominacja Warzelni i bezradność Kapy. Swój dzień miał Damian Poliwka który rozgrywał bardzo dobre zawody. Warzelnia z taką grą i determinacją jest w stanie powalczyć o bezpośredni awans, a kto wie, może i o mistrzostwo ? W bezpośrednim pojedynku najlepszych strzelców ligi B lepszy okazał się Eryk Swinton który czterokrtonie wpisał się na listę strzelców. Jakub Szefka dołożył jedno trafienie ( gdyby niezaczarowana tego dnia poprzeczka to Hulk mogłby ustrzelić hat-tricka).

Bramki:
Warzelnia Piwa: Eryk Swinton x4, Damian Poliwak x2, Jakub Gołębiewski, Mateusz Grzymski.
KAPA Team: Jakub Szefka, Marek Witkowski, Łukasz Fryc.

Kasa Stefczyka 4-15 redcoon.pl

Spotkanie pomiędzy Kasą a redcoonem.pl zapowiadało się bardzo ciekawie ponieważ obie drużyny preferują bardzo ofensywny styl gry, a spotaknia z udziałem tych ekipa zawsze obfutują w sporą liczbę bramek. Tym razmem nie było inaczej, jednak ostre strzelanie urządziła sobie tylko jedna drużyna - redcoon.pl. Kasa do tego meczu przystąpiła bez zmian, a przeciwnicy dysponowali szeroką ławką rezerwowych. Kasa próbowała, walczyła - jednak ciężko było im przeciwstawić się dobrze dysponowanym zawodnikom papryczek. Adrian Nalaskowski okazał się katem Kasy, strzelił 6 bramek i zaliczył 3 asysty. W zawodnikach redcoonu.pl widać spory potencjał i chęć na zajęcia jak najwyższej lokaty na koniec sezonu. Kasa musi zacząć chodzić na mecze w większej liczbie zawodników, obecność najlepszych zawodników Darka Dąbrowskiego i Adriana Ceberka to zdecydowanie za mało aby wygrywać mecze.