09 MAR 2015

Voltastal górą w hicie rundy !

VOLTASTAL 3-2 SPX FT-MDD

Spotkanie aktualnego Mistrza Polski z wicemistrzem Bydgoszczy możemy śmialo nazwać klasykiem. Oba zespoły znają się doskonale, i w tym sezonie kolejny raz są w ścisłej czołówce i zapewne do ostatniej kolejki będą walczyć o Mistrzostwo.

Pierwsze minuty spotkania nie zachwycały: dużo niedokładności, zespół Marcina Gruszczyńskiego grał bardzo asekuracyjnie i czekał na ruch Voltastalu. W pierwszych 10 minutach nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji, aż do błędu w obronie MDD, po którym padła pierwsza bramka. Od tego momentu MDD trochę odważniej zaczęlo szukać swojej szansy i tuż przed końcem pierwszej połowy Adrian Popławski dal remis swojej drużynie. Kiedy wszyscy byli pewni remisu do przerwy, w ostatnich sekundach pierwszej połowy, bardzo aktywny tego wieczoru Michał Konwiński po indywidualnej akcji dał prowadzenie 2:1 swojemu zespołowi.

Druga połowa od początku to próba MDD narzucenia swojego stylu gry, co zaowocowało wieloma kontratakmi Voltastalu, jednak bramkarz rywali spisywał się rewelacyjnie, wielokrotnie ratując swój zespół przed podwyższeniem przez rywala prowadzenia. Kolejna kontra zakończyła się jednak bramką i przy wyniku 3:1 i dobrej grze w obronie Mistrzów Polski, wszystko wskazywało na to, że Volta ma ten mecz ma w kieszeni. Chwilę później jeden z zawodników Volty zostaje nastrzelony w swoim polu karnych w rękę i wszyscy po stronie MDD domagają się karnego – jednak gwizdek sędziego milczał. ( kontrowersja będzie do obejrzenia dostępna w skrócie spotkania ). Krótko po tym MDD strzela bramkę na 2:3 i z każdą kolejną minutą szuka swojej szansy na doprowadzenie do remisu, co daje Volcie więcej miejsca z przodu. Wynik nie uległ jednak zmianie i aktualny Mistrz Polski pokonał w klasyku MDD. Zwycięstwo całkowcie zasłużone, jednak widać było po obu zespołach, że są dalekie od swojej najlepszej dyspozycji.