09 LIS 2014

Jak minął tydzień...?

Za nami ostatni tydzień jesieni  w bydgoskich rozgrywkach Extraliga.pl. Śmiało można powiedzieć ,że jesień przyniosła wiele ciekawych spotkań i pokazała, że liga jest piekielnie mocna. Na podsumowania jeszcze przyjdzie czas, ale to co jest zauważalne gołym okiem , to bardzo spłaszczona tabela-szczególnie w lidze A , gdzie beniaminek Beds.pl otwierający stawkę z kompletem punktów , to jedyny zespół z widoczną przewagą nad innymi drużynami. Wiosna z pewnością będzie emocjonująca! Poniżej podsumowanie ostatnich spotkań.

SportsEvents 365 – SPX FT Poland Sp. Z o.o. 1:2(1:1)

Przed spotkaniem obu zespołów, minimalnym faworytem spotkania był SPX. Względna poprawa całego zespołu i obiecujące wyniki pozwalały wierzyć, że SPX pokona całkiem nieźle spisujacego się debiutanta. Od pierwszym minut byliśmy świadkami bardzo zaciętego spotkania i walki o każdy centrymetr boiska, drużyna SportsEvents zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko i była rywalem niezwykle wymagającym. Do przerwy mieliśmy remis 1:1 i można śmiało powiedzieć, że remis jak najbardziej sprawiedliwy dla obu ekip. Druga połowa wygląda bardzo podobnie jak pierwsza: walka, walka i jeszcze raz walka! Końcowy wynik spotkania to upragnione zwycięstwo SPX, które pozwala drużynie zachować kontakt z czołówką. Świetne spotkanie, które tylko podkreśla ile serca i energi trzeba pozostawić na boisku, aby móc cieszyć się ze zwycięstwa.

SportsEvents 365:Ł.Rydzkowski,
SPX FT Poland:M.Sadziński,K.Graczyk

Solibud.pl – SPX FT - MDD Bydgoszcz.pl 4:5(3:4)

Faworytem spotkania bez wątpienia był zespół Marcina Gruszczyńskiego, który od pierwszej kolejki potwierdza wysokie aspiracje aby w tym sezonie sięgnąć po mistrzowstwo. Budowlani to rywal niewygodny, który od pierwszej kolejki spisuje się bardzo solidnie i z każdym rywalem nawiązał wyrówaną walkę o punkty ,w dużej mierze pogubione punkty były wynikiem braku stuteczności. Od pierwszych minut ku zaskoczeniu wszystkich, byliśmy świadkami bardzo wyrównanego pojedynku, w którym żadna z drużyn nie potrafiła narzucić swoich warunków gry. Cały mecz był bardzo wyrównany a Solibud za każdym razem gdy MDD strzelało bramkę, szybko doprowadzał do remisu. Ostatetcznie to zawodnicy Marcia Gruszczyńskiego zdobyli decydująca bramkę na 5:4 i spotkanie z Solibudem wygrali. Z przebiegu spotkania jest wynik zasłużony i ten pojedynek powinien dać do zrozumienia MDD, że droga na szczyt jeszcze nigdy nie była tak trudna jak w tym sezonie i do ostatniej kolejki wszystko się może zdarzyć.

Solibud.pl: P.Boruń x2,M.Rzepka,A.Brzeziński
MDD Bydgoszcz:A.Urbański, M.Laskowski,T.Rogóż,R.Wierzbicki,D.Szafraniec

Vitalabo – DEPOL 2:1(1:0)

Do spotkania obie ekipy przystepowały w skrajnie odmiennych nastrojach. Medyczni wysoko ulegli Bedsom i w spotkaniu z Depolem liczyli na dużo lepszy rezultat, podczas gdy zespół Piotra Woźniakowskiego chciał podtrzymać passę zwycięstw. Spotkanie mogło się podobać, mimo tylko jednego zawodnika na zmianę Medyczni stawiali opór Depolowi, który przyzywczaił nas do szerokiej kadry w każdym spotkaniu. Wyrównana walka powinna mieć swój kres, w końcu z każdą upływającą minutą zawodnicy Vitalabo powinni opadać z sił i oddawać pole gry rywalom. Nic bardziej mylnego! Po bardzo wyrównanym pojedynku, Vitalabo zwycięża 2:1 i przerywa tym samym passę Depolu. Serce do gry i determinacja pozwoliła Medycznym pokonać bardzo niewygodnego rywala i zapewnę w dużo lepszych nastrojach niż jak po porażce z liderem, Vitalabo kończy rundę jesienną.

Vitalabo: S.Lange,R.Imała,
DEPOL: T.Forbot,

J.S. Druk – redcoon.pl 3-7 ( 1-3 )
Pierwsze z poniedziałkowych spotkań przyniosło Nam wiele emocji. Spotkały się dwie drużyny które preferują bardzo ofensywny styl gry. J.S Druk na czele ze swoim najlepszym strzelcem zawsze jest groźne pod bramką rywala, a redcoon.pl , to beniaminek który w swoich szeregach ma wielu wyborowych strzelców. Spotkanie przebiegało pod dyktando graczy Arkadiusz Pawskiego. Szeroka kadra pozwalała na częstsze zmiany i wnoszenie większej świeżości. Drukarze z problemami kadrowymi ale jak zawsze bardzo ambitnie i walecznie do samego końca. Kolejne bardzo dobre zawody rozegrał Adrian Nalaskowski który wyrasta na czołową postać swojego zespołu. Redcoon.pl zasłużenie wygra swoje 5 spotkanie w tym sezonie i spokojnie wyczekuje na wznowienie rozgrywek na wiosnę.

Redcoon.pl: Waldemar Polkowski x2
J.S. Druk: Jarosław Nowicki x2, Michał Sokoliński

Daw-France/Eko-Tynk – Zawistowski Masarnia 5-5 ( 3-3 )

Spotkania pomiędzy Daw-France/Eko-Tynk a Masarnią Zawistowski przynoszą Nam wiele emocji. Zawsze pada mnóstwo bramek ,a mecze należą do jednych z najciekawszych. Spotkanie przebiegało w bardzo szybkim tempie, akcje przemieszczały się z jednego pola karne pod drugie, sporo indywidualnych akcji, strzałów i parad bramkarskich. Kolejny raz w drużynie Dawida Frątczaka bardzo dobre zawody rozegrał Rafał Piętka, strzelił dwie bramki i był motorem napędowym. W Masarni duet Siatka-Gwit co chwilę nękał bramkarza Daw-France. Mecz kończy się sprawiedliwym remisem 5-5. Niedosyt pozostaję ponieważ w końcówce obie drużyny miała okazję aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Daw-France/Eko-Tynk: Krystian Bleja x2, Rafał Piętka x2, Karol Bilski
Masarnia Zawistowski: Michał Mochoński x2, Marek Gwit, Łukasz Siatka, Przemek Macudziński
.

Da Vinci – KRIVPOL Białe Błota 7-2 ( 1-0 )

Ostatnie spotkanie w poniedziałkowy wieczór odbywało się już w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych. Do boju stanęły drużyny które w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań. Spotkanie to było dobrym momentem do przerwania kiepskiej passy i  zdobycia kompletu punktów. Pierwsza połowa dosyć nerwowa, sporo strat, niedokładnych piłek, a przy sytuacjach podbramkowych zabrakło albo zimnej krwi albo dobrego wykończenia. Pierwsza połowa kończy się minimalnym prowadzeniem Da Vinci 1-0. Druga połowa to festiwal bramek, festiwal bardzo ładnych bramek, kilka z nich na pewno znajdzie swoje miejsce w zestawieniu TOP 10 - 7 kolejki. Da Vinci okazało się zespołem lepszym i bardzo poukładanym w decydujących momentach meczu i odniosło przekonujące zwycięstwo 7-2.

Da Vinci: Michał Spodniewski x2, Michał Żakowicz, Michał Ziółkowski, Arkadiusz Glaza, Szymon Kruk,  Andrzej Sucharski.
KRIVPOL: Michał Janiszewski, Marek Zdrojewski.

Warzelnia Piwa – RK Criminal 13 5-0 ( 3-0 )

Spotkanie rewelacji obecnych rozgrywek Extrali.pl Warzelni Piwa z największym rozczarowaniem obecnego sezonu Extraligi B – RK Criminal 13. Warzelnia bez porażki w tym sezonie, a RK Criminal 13 niestety bez wygranej. Pojedynek dwóch super strzelców Eryka i Jarka Szymańskiego, kto wypadł lepiej ?
Pierwsza połowa to dominacja Warzelni, lepiej poukłada, spokojna gra pozwalała na stwarzanie dogodnych sytuacji podbramkowych. Początkowo brakowało dokładności i wykończenia, jednak z minuty na minutę całość funkcjonowała znacznie lepiej i Warzelnia po pierwszej prowadziła spokojnie 3-0. Druga połowa to niezmieniony obraz gry, dominacja Warzelni i bezradność RK Criminal. Swoje okazje podopieczni Michała Szczygła mieli, ale na posterunku był Adam Chełkowski. W drugich 25 minutach Warzelnia dołożyła dwie bramki i pewnie wygrała swoje szóste spotkanie w lidze.
W pojedynku najlepszych strzelców swoich drużyn lepszy Eryk Swinton, który strzelił 3 bramki.

Warzelnia Piwa: Eryk Swinton x3, Daniel Olszewski, Michał Osmański
RK Criminal 13:

FIT-MAX – Kasa Stefczyka 8-6 ( 5-4 )

Ostatni wtorkowy mecz przyniósł Nam wiele emocji, tych pozytywnych – sportowych, oraz negatywnych. Niestety zawodnicy momentami zapominali o kulturze i odpowiednim zachowaniu, ponosiły ich emocje. Żadna z drużyn nie odpuszczała, walka do samego końca, nikt nie odstawiał nogi. Spotkanie bardzo wyrównane, bramka za bramkę. Na minimalne prowadzenie przed końcowym gwizdkiem w pierwszej połowie wyszedł Fit-Max ( 5-4 ). Druga połowa to ostra gra, sporo fauli, kłótni czy też wyzwisk. Wydawało się, że momentami zawodnicy zapomnieli po co są na boisku..FIT-MAX w końcówce zachował więcej zimnej krwi i odniósł cenne zwycięstwo.
Do przykrego zdarzenia doszło w drugiej połowie kiedy to jeden z zawodników Kasy Stefczyka opluł zawodnika FIT-MAXu, po przeanalizowaniu materiału video Komisja Dyscyplinarna Ligi podejmie decyzję odnośnie kary. Niesportowe zachowania nie będą tolerowane w rozgrywkach Extraliga.pl, na boisku spotykamy się aby cieszyć się piłką nożną.

FIT-MAX: Maciej Smerliński x4, Mateusz Smerliński x2, Marcin Holka, Tomasz Gronkowski. Paweł Dworski ( br. Sam. )
Kasa Stefczyka: Adrian Ceberek x2, Dariusz Dąbrowski, Artur Dunaj, Dawid Muszyński.

VOLTASTAL – STALWIT 4:2(2:1)

Spotkanie dwóch zespołów  dowodzonych przez managera  Adama Witkowskiego nie przyniosło spodziewanych emocji. Mistrzowie Polski ewidentnie przeżywają słabszy okres i tylko doświadczenie i indywidualności pozwalają Jastrzębiom gromadzić punkty. Mistrza poznaje się ,że potrafi ten ciężki okres przezwyciężyć  i tak było w meczu ze STALWITEM. Skromne zwycięstwo VOLTASTAL 4:2 pozwoliło drużynie na dopisanie trzech punktów i bardzo ważny bliski kontakt z  czołówką. Stalowi jesieni na pewno nie zaliczą do udanych, tylko cztery zdobyte punkty w rundzie , to zdecydowanie poniżej oczekiwań .

VOLTASTAL: W.Konwiński, M.Szymański ,M.Zużydło, M.Konwiński,
STALWIT:  R.Mnichowski, D.Paczkowski,

Generali – JSS Bydgoszcz 9-6 ( 7-4 )

Obie drużyny spotkały się już ze sobą w obecnym sezonie. Los skojarzył obie ekipy w pierwszej rundzie Pucharu Ligi. Spotkanie zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem Generali 11-1. Teraz nadszedł czas na spotkanie ligowe i walka o kolejne punkty. Podpopieczni Radka Michalskiego odrobili lekcję z poprzedniego meczu i zagrali całkiem inaczej niż w pierwszym pojedynku. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy Generali którzy po kilkunastu minutach prowadzili kilkoma bramkami. Zawodnicy JSS swoich okazji szukali przeważnie w kontratkach. Kilka z nich przyniosło efekt, do przerwy zdecydowana przewaga Generali i prowadzenie 7-4. Druga połowa miała inne oblicze, JSS poczuł, że rywal nie jest aż tak mocny i można pokusić o lepszy wynik. Na szczególne pochwały zasługuje duet Michalski – Figurski. Radek był motorem napędowym i zaczynał każdą akcję, Łukasz tego dnia miał znakomitą skuteczność i każdą możliwą okazję zamieniał na bramkę. W końcówce JSS zabrakło doświadczenia i sił, jednak w postawie zawodników widać znaczny postęp, zdobycie pierwszych punktów w Extralidze jest coraz bliżej. Generali wygrywa swój drugi mecz z rzędu.

Generali: Kamil Żylski x4, Szympon Spychała x3, Łukasz Hoffmann, Kamil Bojanowski.
JSS Bydgoszcz: Łukasz Figurski x5, Paweł Drzewiecki.

Beds.pl - OKT Polska  14:4(8:0)

Ostatni mecz tygodnia to pojedynek lidera-Beds.pl z OKT Polska. Kibice,którzy oglądali , to niedzielne widowisko z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Bedsi jak na lidera przystało już do przerwy pozostawili Plastikowych bez złudzeń(8:0). Wysokie prowadzenie nawet na chwilę nie było zagrożone. Beniaminek ligi jest zdecydowanie największą niespodzianką jesieni. Zespół Beds.pl wniósł do rozgrywek nową jakość i z pewnością na wiosnę będzie liczył się w walce o najwyższe lokaty. Kolejny raz błysnął dzisiaj Bartłomiej Świątek i  Bartosz Zwierzchowski, który z 24 golami  zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych.

Beds.pl: B.Świątek x5, T.Bilecki x4,B.Zwierzchowski x3,J.Cieszyński,P.Ruciński,J.Cieszyński (sam),
OKT Polska:D.Lewandowski x2,P.Jułga

Rt-Plast – etlumaczenia.eu  4:6(3:4)

Pierwszy z niedzielnych pojedynków miał bardzo zacięty przebieg. Można powiedzieć ,że o końcowym tryumfie ekipy Michała Ossowskiego zadecydowała zimna krew pod bramką rywala. Spotkanie od początku było istną wymianą ciosów-zespoły grały atrakcyjną dla kibiców piłkę, bardzo otwartą z wieloma sytuacjami podbramkowymi . Na wyróżnienie w zwycięskiej ekipie zasługuje strzelec czterech goli –Maiej Prondziński.Etlumaczenia.eu ostatecznie wygrały 6:4 i dzięki temu zwycięstwu przeskoczyły RT-Plast w tabeli. Obecnie beniaminek z jednym meczem zaległym zajmuje siódme miejsce w lidze.