17 PAź 2014

„Banan” SHOW!!!

Ostatnie dwa spotkania w ramach Pucharu Ligi były bardzo zacięte. Zmierzyły się w nich zespoły z Ligi A i B i trzeba przyznać ,że dużej różnicy pomiędzy klasami rozgrywkowymi widać nie było. Zespoły walczyły ze zmiennym szczęściem. Poniżej szczegóły.

RKS Widzimisie – J.S.Druk Team 6:3(2:0)

Historyczne zwycięstwo(pierwsze z drużyną  z ligi A) w swojej przygodzie z Extraliga.pl odniósł zespół RKS Widzimisie. Podopieczni Grzegorza Trzaskowskiego po bardzo dobrym meczu pokonali wyżej notowany J.S.Druk Team 6:3. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando zawodników Widzi. Kłopoty kadrowe Drukarzy spowodowały, że RKS cały mecz wytwarzał presję na przeciwniku i nie dawał nawet chwili na wytchnienie. Ta taktyka okazała się słuszna , a wygrana Widzi bezapelacyjna. Godny odnotowania jest debiut na boiskach Extraliga.pl Artura Gajewskiego - byłego bramkarza Zawiszy i Chemika , który swoim doświadczeniem i pewnością dał wiele spokoju swoim nowym kolegom- w pierwszej połowie meczu zachowując czyste konto , w drugiej grając w polu strzelił  jedną z bramek. RKS  Widzimisie w kolejnej  rundzie Pucharu Ligii.

RKS Widzimisie: F.Torz x2,J.Tomczuk,A.Gajewski,H.Bilicki,

J.S.Druk Team:J.Papenfus,J.Nowicki

OKT Polska – T-Traco.com 8:6 (4:3)

Bardzo ciekawe i niezwykle wyrównane było drugie z wczorajszych spotkań. OKT Polska podejmowało  zespół z ligi B: T-Traco.com. Faworyt oczywiście do awansu był tylko jeden, ale drużyna Bartosza  Kujawy postawiła bardzo duży opór Plastikowym. Spotkanie zaczęło się od niespodziewanego prowadzenia już w 48 sekundzie meczu T-Traco.com. Outsider ligi B nic nie robił sobie z bardziej utytułowanego   rywala  i co róż groźnie strzelał na jego  bramkę. Dobrze dysponowany tego dnia Zbigniew Supeł miał pełne ręce roboty. Pierwsza połowa kończy się nieznacznym  prowadzeniem OKT Polska 4:3 , które ostatnie 10 minut tej części gry zagrało na swoim poziomie. Drugie 25 minut , to już popis jednego aktora: Damian Lewandowski , bo o nim mowa kolejny raz w decydujących momentach meczu strzelił bramki( w sumie 5 w całym spotkaniu) , które ostatecznie dały Plastikowym zwycięstwo. Popularny „Banan” jest w zespole Edwarda Michałowskiego  niekwestionowanym liderem i wspólnie z Jarkiem Lewandowskim stanowi  o ofensywnej sile drużyny. T-Traco.com odpadło z Pucharu Ligi ,ale drużyna pokazała, że ma olbrzymi potencjał i aż dziw bierze ,że zajmuje ostatnie miejsce w lidze B?!O  dwójce  Bartosz Kujawa- Remigiusz Frydrych na pewno jeszcze usłyszymy.

OKT Polska: D.Lewandowski x5,J.Lewandowski x2,R.Linke ,

T-Traco.com:B.Kujawa x2, R.Frydrych x2,R.Rumiński,M.Wiśniewski