17 PAź 2014

Faworyci nie zawiedli ...

RT-Plast – Solibud.pl 4-4 ( 2-2 )

Kolejne spotkanie pucharowe które zapowiadało się bardzo ciekawie. Do boju stanęły dwie drużyny które nigdy nie odpuszczają i zawsze walczą o każdy centymetr boiska. RT-Plast zmienił w swoim zespole wielu zawodników i cały czas szuka odpowiedniej formy i stabilizacji. Solibud to zespół który sprawia każdemu wiele trudów, są nieobliczalni, waleczni i mają w swoim składzie kilka indywidualności które mogą w ułamku sekundy zmienić oblicze meczu. Mecz lepiej rozpoczął się dla RT-Plast, dwie szybkie bramki i wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, jednak Solibud bardzo szybko zabrał się za odrabianie strat i po pierwszej połowie mieliśmy remis 2-2. Druga połowa to wymiana ciosów, akcje przemieszczały się z bramki pod bramkę. Regulaminowe 50 minut zakończyłem się wynikiem remisowym 4-4. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był konkurs rzutów karnych. Największym pechowcem okazał się kapitan RT-Plast - Daniel Giża który nie trafił pierwszego rzutu karnego. Następne pięć karnych znalazło drogę do bramki i to Solibud cieszy się z awansu do kolejnej rundy pucharu

RT-Plast: Jakub Wąsik x3, Tomasz Szada Borzyszkowski.
Solibud.pl: Adrian Wawrzon, Adrian Brzeziński, Patryk Kuczawski, Mateusz Rzepka.

STALWIT – Da Vinci 5-2 ( 1 -1 )

Spotkanie dwóch doświadczonych drużyn które szóstkowe granie mają w małym paluszku. STALWIT jak co sezon walczy o najwyższe miejsce w lidze i pucharze, Da Vinci dopiero pierwszy sezon gra w najwyższej klasie rozgrywkowej Extraliga.pl ale ambicje ma na pewno wysokie. Spotkanie było bardzo ostre, nikt nie odstawiał nogi, spora fauli i przewinień z jednej i drugiej strony. Delikatną przewagę w pierwszej połowie miał STALWIT, który częściej zagrażał bramce strzeżonej przez Łukasz Majdana. Do przerwy remisowo. Druga połówka to śmielsze ataki Da Vinci i szansa na skuteczne kontry dla Stalowych. Dobry mecz rozgrywał Wasiak który rozdzielał piłki w środku pola, strzelił także dwie bramki oraz raz skutecznie asystował przy bramce. Spotkanie kończy się wynikiem 5-2 dla STALWITU.

STALWIT: Paweł Przybiliński x2, Krzysztof Wasiak x2, Igor Pisarski.
Da Vinci: Oskar Sierant, Maciej Bierwagen.

Generali – JSS Bydgoszcz 11-3 ( 7-0 )

Najbardziej jednostronne spotkanie ze wszystkich rozegranych meczów pucharowych. Faworyt tego meczu był tylko jeden i nie zawiódł a co więcej urządził sobie ostre strzelanie nie dając przeciwnikowi najmniejszych szans. Akcje Generali były napędzane przez Kamila Żylskiego który był główny bohaterem środowego wieczoru. Strzelił aż 7 bramek i co chwilę nękał obronę JSS. Na uwagę zasługuje bramka strzelona z połowy boiska, która na pewno znajdzie się w TOP 10 pierwszej rundy Pucharu Ligi. JSS Bydgoszcz miało kilka swoich okazji, ale na posterunku był Rafał Mróz który tego dnia zaliczył kilka udanych interwencji. Generali w kolejnej rundzie.

Generali: Kamil Żylski x7, Szymon Spychała x3, Włodzimierz Korecki.
JSS Bydgoszcz: Krzysztof Bereznowski x2, Sebastian Wojciechowski.