13 PAź 2014

SPX FT-MDD za mocne dla Eko-Instal

SPX FT – MDD Bydgoszcz – Eko – Instal 5-1 ( 3-0 )

Ostatnim niedzielnym spotkaniem w pucharze był pojedynek świetnie spisujacych się w lidze B Eko-Instal z wiceliderem Ligi A – zespołem MDD. Faworytem spotkania bez wątpienia było MDD i mimo świetnej dyspozycji Eko – doświadczenie ekipy Gruchy oraz wyniki stawiało ich w doskonałej sytuacji przed spotkaniem. Od piewszych minut oba zespoły grały z dużym respeptem dla rywala: MDD spokojnie szukało swoich szans i przede wszystkim starali się nie tracić piłek na swojej połowie. Pierwsze 15 minut, konretnie do pierwszej bramki wyglądało obiecująco dla Eko, jednak z każdą minutą rywal z Ligi A łapał wiatr w żagle i wykorzystywał każdy, nawet minimalny błąd lub zawachanie w szeregach lidera Ligi B. 3:0 do przerwy i mimo wyrównanego spotkania to MDD bardzo spokojnie prowadziło. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie: Eko próbowało odpowiedzieć nie zapominając o obronie... a z tak doświadczonym zespołe jak MDD, otwarcie się na spotkania i atak większą liczną graczy kończy się bardzo boleśnie. Ostatecznie MDD wygrawa 5:1. Dla Eko to spotkanie było bardzo ważnym testem, drużyna zmierza w kierunku awansu i pojedynek z tak silnym zespołe do świetna lekcja dla Eko-Instal. Zasłużone zwycięstwo MDD i awans do kolejnej rundy! Gratulujemy!

SPX FT - MDD: Tomasz Rogóż x2, Femi Adenuga, Jakub Cisoń, Mikołaj Laskowski
Eko-Instal: Radek Teliszewski