13 PAź 2014

Pierwsze mecze Pucharu Ligi za Nami ..

Redcoon.pl -  etlumaczenia.pl 4-2 ( 2-0 )

Zmagania w pucharze ligi rozpoczął pojedynek świetnie spisującego się w tym sezonie beniaminka w Lidze A – zespołu Redcoon.pl z debiutantem stawiającym pierwsze kroki na extraligowych boiskach – etlumaczenia.pl

Przed spotkaniem oba zespoły dzieliło niemal wszystko – pozycja w tabeli, zaawansowanie drużyny w rogrywkach, prognozy na trwający sezon. Faworytem spotkania bez wątpienia była drużyna redcoon.pl.
Początek spotkania nad wyraz spokojny, czerwoni nie mogli złapać swojego rytmu, a tłumaczenia spokojnie czekała na rozwój wydarzeń i okazję do kontry. Brak zmienników w ekipie pomarańczowych nieco narzucił drużynie styl gry – głęboka defensywa i w miarę sił próba odgryzania się rywalowi. Do przerwy 1:0 dla Redcoonu i już można było powiedzieć o niespodziance, ponieważ etłumaczenia.pl miało swoje okazje i trudno było szukać dużej różnicy pomiędzy dwoma ekipami. W drugiej połowie mecz wyglądał bardzo podobnie jak w pierwszej, czerwoni wyszli na 2:0 i wydawało się, że jest po meczu... kiedy tłumaczenia strzeliły bramkę kontaktową! Im bliżej końca tym bardziej widoczny był brak sił w zespole debiutanta – mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Redcoonu i mimo porażki, etłumaczenia mogą z podniesionymi głowami patrzeć w przyszłość. Widać postęp w zespole, napsuli sporo krwi wyżej notowanemu rywalowi i mimo porażki i odpadnięca z pucharu – pokazali ducha walki i pozostawilili po sobie świetne wrażenie. Redcoon w kolejnej rundzie!

redcoon.pl: Adrian Nalaskowski x2, Michał Kodranc, Łukasz Zelma.
etłumaczenia.eu: Maciej Prondziński, Michał Ossowski.

SPX FT Poland sp. Z o.o. - RK Criminal 13 1-6 ( 0-3 )

Oba zespoły przed starciem w pucharze znają doskonale. SPX oraz Criminal walczą w lidzę B a całkiem niedawno w bezpośrednim pojedynku lepszy okazał się SPX, który w tym sezonie prezentuje się bardzo dobrze i po czterech kolejkach ma komplet punktów. Nastroje u Kryminalnych odmienne – trzy spotkania, jeden punkt... i cień dyspozycji z poprzedniego sezonu. Idąc tym tropem, faworytem spotkania był SPX, choć Kryminalni mimo znikomej formy to rywal bardzo niebezpieczny. Od pierwszej minuty spotkania bardzo wyrównanie, oba zespoły chciały szybko strzelić bramkę aby przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Nastawieni na kontratak zawodnicy RK wyszli na prowadzenie i od tego momentu mecz układał się po ich myśli. 3:0 do przerwy dla Kryminalnych.
W drugiej połowie drużyna SPX nie złożyła broni i pachniało bramką dla zielonych... jednak bardzo szybko, bo po kilku minutach drugiej połowy z kontrą wyszli zawodnicy RK a Andrzej Korecki zmuszony był przerwać akcje, zatrzymał zawodnika wychodzącego sam na sam z bramkarzem i od tego momentu SPX grał osłabiony po czerwonej kartce. Bezradni zawodnicy SPX tracili kolejne bramki mimo ambitnych prób ustrzelenia choćby jednej bramki, sztuka ta się udała pod koniec drugiej połowy kiedy Marcin Gruszczyński z rzutu wolnego pokonał bramkarza RK. Czerwona kartka definitywnie odebrała SPX nadzieję o remontadzie, w końcu RK wygrało i na boisku widać było wielką poprawę w porównaniu z ostatnią postawą zespołu.  Na wyróżnienie po spotkaniu zasłużył Jarek Szymański, który straszył obronę rywala, strzelił trzy bramki i w końcu wział ciężar gry na swoje barki, co zaskutkowało wygraną i awansem do kolejnej rundy w pucharze ligi. Gratulujemy

RK Criminal 13: Jarek Szymański x3, Łukasz Walczak x2, Michał Szczygieł
SPX FT: Marcin Gruszczyński