15 WRZ 2014

Strzelana niedziela…

W dniu wczorajszym oficjalnie rozpoczęliśmy zasadniczą część sezonu 2014/15. Nadspodziewanie dobrze zaprezentowali się debiutanci, nie zabrakło emocji , goli i kartek…również czerwonych. Zapraszamy na podsumowanie czterech wczorajszych spotkań.

Eko-Instal – RT Plast  6:1 (0:0)

Jako pierwsze w niedzielne południe wybiegły ekipy Eko-Instalu i RT-Plastu. Obie drużyny znają się doskonale .Eko  to w większości zawodnicy, którzy w zeszłym sezonie występowali pod nazwą Auto-Spa. Nowy sezon , nowe nadzieje, kilka zmian w składzie , ale kluczowe role na boisku odgrywali ci sami zawodnicy co zawsze. Pierwsza połowa bardzo wyrównana .RT Plast głęboko schowany liczył na kontry i miał swoje szanse na zdobycie bramek ,niestety w bramce Eko znakomicie spisywał się najlepszy bramkarz ligi B z ubiegłego roku- Marcin Niwiński , który pokazał ,że ten wybór nie był przypadkowy. Do przerwy remis 0:0 , a po zmianie swoje show rozpoczął Radek Teliszewski. Rozgrywający Eko-Instal najpierw po indywidualnych akcjach strzelił dwie bramki , a później trzykrotnie asystował do kolegów i Eko odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie. Końcowy wynik 6: 1 w pełni zasłużony.

Eko-Instal: R.Teliszewski x2, T.Cyrankiewicz x2,B.Sibilski,M.Targowski,

RT-Plast: J.Wąsik,

SportsEvents365 – RK Criminal 13 11:3(5:2)

Drugi pojedynek dnia  pomiędzy zespołami z ligi B również dostarczył wiele emocji. Zespół SportsEvents 365 jak na debiutanta spisał się znakomicie. Zawodnicy, którzy wcześniej nie grali w rozgrywkach Extralga.pl nie przestraszyli się bardziej doświadczonego rywala i od początku meczu narzucili swój styl gry. Twarda gra na całym boisku i przede wszystkim znakomita kondycja pozwoliły na zgarnięcie pewnych trzech punktów. Kryminalni jak na inaugurację wypadli dość blado-jedynie Jarek Szymański i Łukasz Walczak próbowali nawiązać równorzędną walkę z rywalem. W zwycięskiej ekipie skutecznością błysnął strzelec hat-tricka Dominik Obuchowski.

SportsEvents365: D.Obuchowski x3,P.Batka x2,P.Libera x2,M.Dalewski,M.Karaszewski,M.Kunecki,D.Słomski,

RK Criminal 13:J.Szymański x2,D.Libera

Beds.pl – Kasa Stefczyka 9:1(2:1)

Do sporej niespodzianki doszło w niedzielny wieczór na Orliku przy ulicy Węgierskiej. Debiutant- Beds.pl(grający w lidze A w miejsce Corimpu) podejmował rewelację ostatniego sezonu Kasę Stefczyka. Zieloni, którzy znani są z szybkiej i twardej gry nie byli wczoraj sobą. Pierwsza połowa spotkania wyrównana. Było widać po niektórych zawodnikach ,że odczuwają lekką tremę. Pierwsze gole padły dopiero po prawie 20 minutach. Do przerwy minimalne prowadzenie „Bedsów”, a po zmianie stron kompletna dominacja podopiecznych Łukasza Stasiaka. Na dobre rozegrał się Rafał Werbski (ostatnio MDD) i Bartosz Zwierzchowski . Szczególnie podobać mógł się ten ostatni , który zdobył cztery bramki . Kasa zaliczyła falstart. Na usprawiedliwienie ekipy Adriana Dylasa pozostaje fakt, że zespół miał drobne kłopoty kadrowe. Beds.pl zaczyna od zwycięstwa….

Beds.pl: B.Zwierzchowski x4,R.Werbski x3,J.Tykwiński,M.Ługowski,

KASA Stefczyka:Ł.Gburek

SPX FT –MDD Bydgoszcz – FIT-MAX 8:0 (0:0)

Po ubiegłotygodniowej porażce w Superpucharze Ligi MDD zmierzyło się na inaugurację z zawsze groźnym Fit-Maxem. Obie ekipy przystąpiły w okrojonych składach-kluczowi zawodnicy z poprzedniego sezonu z powodu kontuzji na dłużej wypadli ze składu. Pierwsza połowa pomimo wyniku 0:0 obfitowała w okazje podbramkowe i to głównie zasługa podopiecznych Marcina Gruszczyńskiego. To, że nie zobaczyliśmy w niej goli , to dzieki znakomitej postawie bramkarza Fit-Maxu , Damiana Niemczyka. Do przerwy Fit-Max bronił się skutecznie , sporadycznie kontrując wicemistrzów. Obraz gry diametralnie uległ zmianie , gdy w drugiej części meczu w krótkim odstępie  czasu za dwa faule boisko opuścić musiał pomocnik Fit-Maxu –Artur Brzeziński. Wicemistrzowie takiej okazji nie mogli zaprzepaścić i już do końca meczu skutecznie punktowali ambitnie grającego rywala. Wynik końcowy 8:0 wysoki i nie do końca oddający przebieg spotkania.

SPX FT –MDD Bydgoszcz: M.Hełminiak x2,P.Fronskiewicz x2,F.Adenuga,R.Matyśkiewicz,A.Popławski,A.Urbański,