08 WRZ 2014

Bezapelacyjne zwycięstwo !!!

Inaugurację sezonu 2014/2015 mamy już za sobą, takiego przebiegu wydarzeń nie spodziewał się chyba nikt ! W Meczu o Superpuchar stanęły naprzeciwko siebie dwie najbardziej utytułowane drużyny - Voltastal i MDD-SPX FT Poland. W ostatnim meczu, kończącym sezon 13/14 lepsi okazali się podopieczni Adama Witkowskiego. Jaki przebieg miało to spotkanie ? Zapraszamy do krótkiej lektury oraz do obejrzenia skrótu meczu.

Obie drużyny do nowego sezonu przystąpiły z małymi zmianami kadrowymi. Mistrzów Polski zasiliło dwóch zawodników: Mateusz Rościszewski ( Eko-Instal ) oraz Marcin Kłaczański ( Vintore ). Marcin Gruszczyński postarał się o sciągnięcie do swojego zespołu Femiego Adenugę ( Stalex ), Mikołaja Laskowskiego ( Eko-Instal ) oraz debiutującego na extraligowych boiskach Tomasza Rogóża.

Pierwsze 4 minuty meczu w wykonaniu Voltastalu zapiszą się do historii rozgrywek Extraliga.pl, zaskakujące szybkie tempo, wysoki pressing i zabójcze wykańczanie akcji pozwoliły na strzelenie 4 bramek. Zawodnicy MDD kompletnie bezradni i rozbici próbowali swoich ataków, jednak nie przynosiły one oczekiwanych rezultatów w postaci chociażby kontaktowego gola. Do przerwy 5-0 dla Voltastal.
Druga połowa zaczęła się od odważnych atakow MDD, jednak tego dnia Trzewik był w znakomitej formie i cieżko było go pokonać. Zawodnicy Adama Witkowskiego kontrolowali przebieg meczu, stwarzająć co chwilę groźne akcje podbramkowe. Z bardzo dobrej strony pokazał się Paweł Kanik - strzelec 4 bramek, w dobrej formie także Konwiś który dołożył 3 bramki.

Mecz kończy się rezultatem 10-1, jest to wynik w pełni oddający przebieg meczu. Voltastal bezapelacyjnie wygrywa i sięga po Superpuchar.
Warto zwrócić uwagę na Huberta Zaharjasza, bramkarz MDD który w tym meczu mimo tak wysokiej przegranej rozegrał bardzo dobre zawody i wielokrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki. Jeśli koledzy z zespołu złapią taką formę jaką zaprezentował Hubert, Marcin Gruszczyński może być spokojny o kolejne mecze MDD.

VOLTASTAL - MDD-SPX FT Poland 10-1 ( 5-0 )

BRAMKI : VOLTASTAL - Paweł Kanik x4, Michał Konwiński x3, Marcin Zużydło x2, Tomasz Ejankowski
BRAMKI : MDD-SPX FT Poland - Maciej Hełminiak