28 MAJ 2014

MOVE/Sport Factory o krok od awansu!

Bieżący tydzień, to w rozgrywkach ligowych przede wszystkim zmagania zespołów Ligi B i mecze w ramach Pucharu Ligi. W poniedziałek duży krok do awansu do Ligi A uczynił zespół MOVE/Sport Factory , który w hicie kolejki pokonał pretendenta do awansu KRIVPOL Victoria Białe Błota. Poniżej szczegóły.

redcoon.pl – RT-Plast 5:2(1:1)

Nie odpuszcza walki o bezpośredni awans drużyna  Arka Pawskiego. W poniedziałkowy wieczór redcoon.pl nie bez kłopotów pokonał RT-Plast 5:2. Całe spotkanie było bardzo wyrównane i zacięte. Ekipa RT-Plastu , to  niewygodny rywal z kilkoma bardzo ciekawymi zawodnikami- bracia Kamil i Daniel Giża oraz  Karol Donarski nie raz w rozgrywkach pokazywali swoje nieprzeciętne umiejętności. Pojedynek z Papryczkami  obnażył jednak  pewną słabość tej drużyny - aby bić się o najwyższe cele potrzebna jest nieco szersza kadra. Redcoon.pl do przerwy remisował z RT-Plastem 1:1 i wcale nie był zespołem lepszym. Drugie 25 minut, to jednak dominacja wicelidera , który  podkręciły tempo i najzwyczajniej zabiegał rywala. Zawodnikiem spotkania skrzydłowy redcoon.pl –Adrian Nalaskowski, który ustrzelił  hat-trick.

redcoon.pl: A.Nalaskowski x3,P.Wawrzyniak, F.Jeziorski,

RT-Plast: K.Giża,K.Donarski,

MOVE/Sport Factory – KRIVPOL Victoria Białe Błota 6:3(1:2)

Hit Kolejki ligi B miał odpowiedzieć na zasadnicze pytanie- czy VBB jest w stanie skutecznie włączyć się do walki o bezpośredni awans do ligi A? Aby to uczynić w poniedziałkowy wieczór potrzebowała zwycięstwa z liderem. Okazja ku temu była spora. MOVE/Sport Factory do spotkania przystąpiło w osłabionym składzie,  w bramce musiał stanąć najlepszy strzelec rozgrywek Oskar Sierant. KRIVPOL do przerwy prowadziła z MOVE 2:1 i była zespołem zdecydowanie groźniejszym. Zawodnicy z Białych Błot stwarzali sobie wiele sytuacji podbramkowych , ale razili skutecznością. Druga połowa zaczęła się od ataków lidera , które  nie przyniosły jednak  zamierzonego celu. Znakomicie w bramce spisywał się Bartosz Piechociński i w dużej mierze dzięki niemu do 40 minuty obraz gry nie uległ zmianie. Kulminacyjny moment meczu miał miejsce około 42 minuty, kiedy Oskara Sieranta w bramce zmienił Maciej Bierwagen. MOVE przycisnął i w ciągu pięciu minut strzelił cztery gole. Dekoncentracja zawodników Victorii Białe Błota kosztowała ich stratę cennych 3 punktów i praktycznie zamknęła zespołowi szansę na bezpośredni awans. MOVE do mistrzostwa ligi B potrzebuje teraz tylko zwycięstwa z redcoon.pl ,a VBB jeżeli utrzyma przewagę nad Auto Spa, będzie musiała szukać szansy w barażach.

MOVE/Sport Factory: A.Sucharski x3,M.Suszek, A.Glaza,S.Kruk,

KRIVPOL Victoria Białe Błota: M.Trepkowski x2, D.Duczmal,

Auto Spa – ŚwiatGSM.com 3:0 – walkower

Drużyna SwiataGSM.com z powodu olbrzymich braków kadrowych(kontuzje, wyjazdy służbowe) poddała mecz walkowerem. Tym samym na 3 kolejki przed końcem rozgrywek żegnamy z ligi drużynę Adama Grodkiewicza. Za spędzony z nami czas-DZIĘKUJEMY!!!

Do końca sezonu mecze z udziałem zespołu ŚwiatGSM.com będą weryfikowane na walkower.