27 CZE 2019

Podsumowanie dnia: środa, 26 czerwca – Poznaliśmy mistrza i wicemistrza Ligi B!

Liga B

FC twoidoradcy.eu 0:3 PLEX-FORM

Spotkanie rozstrzygnięte walkowerem dla drużyny PLEX-FORM w związku z nieprzystąpieniem FC twoidoradcy.eu do meczu. Taki obrót sprawy sprawia, iż PLEX-FORM może już dziś cieszyć się z tytułu mistrzowskiego!

Wojskowe Zakłady Lotnicze 9:2 Epi-Vimagco

Wojskowe Zakłady Lotnicze kontynuują swoją zwycięską passę. Tym razem w pokonanym polu zostawili drużynę Epi-Vimagco. WZL bardzo szybko rozpoczęło strzelanie w tym spotkaniu bowiem już w pierwszej minucie gry wynik otworzył Dawid Duma. Co prawda w ósmej minucie do wyrównania doprowadził Daniel Dyrda, jednak już niecałe dziesięć minut później po trafieniach Dawida Dumy (10'), Artura Kmiećkowiaka (15') i Patryka Szymańskiego (17') Wojskowe Zakłady Lotnicze prowadziły już 4:1. Przed przerwą dystans do rywali skrócił jeszcze drugim trafieniem Daniel Dyrda (23') i na zmianę stron zespoły schodziły z wynikiem 4:2. W drugiej odsłonie bramki zdobywała już tylko jeden zespół, a był nim WZL. Do siatki trafiali kolejno Dawid Duma (43', 47'), Krystian Witwicki (53'), Sebastian Zglinicki (58') oraz ponownie Witwicki (59'). Pozwoliło to cieszyć się ich drużynie z czwartego już z rzędu zwycięstwa.

Piłkarz meczu: Dawid Duma (Wojskowe Zakłady Lotnicze)

RKS MDD 12:9 TIMON-TRANS

To było spotkanie z gatunku tych za sześć a nawet więcej punktów. Stawką pojedynku był tytuł wicemistrza Ligi B. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęła drużyna TIMON-TRANS, która po pierwszych dziesięciu minutach spotkania prowadziła już aż 5:0. Trzykrotnie piłkę w siatce umieszczał Michał Wróblewski (4', 7', 7'), zaś po jednym trafieniu dożyli Marek Przybytkowski (6') oraz Łukasz Bliźnicki (8'). RKS MDD otrząsnął się w drugich dziesięciu minutach i w tym fragmencie zdobył trzy gole (M. Janiszewski – 11'; K. Bilski – 12'; J. Szpejna– 14'), podczas gdy ich rywale w tym samym czasie tylko raz umieścili piłkę w siatce (M. Przybytkowski 11'). Ostanie minuty pierwszej połowy również należały do RKS MDD. W dwudzistej pierwszej minucie drugie trafienie w meczu zaliczył walczący o koronę króla strzelców Karol Bilski. Choć chwilę później kolejnym golem odpowiedział Marek Przybytkowski, jednak tuż przed przerwą bramkowy dystans między obiema ekipami zmniejszył Radosław Mayśkiewicz. Po zmianie stron TIMON-TRANS nadal trwonił przewagę z początku meczu. W czterdziestej minucie mieliśmy już remis 7:7 (M. Zieliński – 33'; K. Bilski – 40'). Chwilę później po golu Jakuba Szefki po raz pierwszy na prowadzanie wyszedł RKS MDD. Zespół Grzegorza Trzaskowskiego nie zwalniał jednak tempa. Kolejne trafienia notowali Aleksander Chudziak (47'), Marek Zieliński (48') oraz dwukrotnie Karol Bilski (52'; 53'). TIMON-TRANS odpowiedział jedynie golami Michała Wróblewskiego (53') i Łukasz Bliźnickiego (55'), co pozwoliło im tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki oznaczającej koniec marzeń o wicemistrzostwie. Z drugiego miejsca na koniec sezonu może się więc cieszyć RKS MDD, a ich najlepszy strzelec Karol Bilski może być już niemal pewny korony króla strzelców.

Piłkarz meczu: Karol Bilski (RKS MDD)