19 CZE 2019

Podsumowanie dnia: wtorek, 18 czerwca – Krystian Witwicki golami w końcówce odwraca losy meczu z RK 10!

Liga B

Wojskowe Zakłady Lotnicze 5:4 RK 10

Wojskowe Zakłady Lotnie w kolejnym meczu z rzędu udowodniły, że ich domeną są drugie połowy. We wtorkowym spotkaniu do przerwy jedną bramką prowadził RK 10, dla którego gole zdobywali Piotr Liberda (2'), Michał Kawalerski (9') i Mateusz Dąbrowski (14'). Dla WZL strzelali natomiast Tomasz Węgiel (9') oraz Artur Kmiećkowiak (19'). Po zmianie stron obie ekipy sprawiały zagrożenie pod bramką rywali, ale przez długi czas żadna z akcji nie kończyła się golem. Ten padał dopiero w czterdziestej trzeciej minucie a jego autorem był Sebastian Zgnilicki z Wojskowych Zakładów Lotniczych. RK 10 odpowiedziało sześć minut później trafieniem Piotra Lewandowskiego. Wiele wskazywało, że taki wynik utrzyma się już do końca spotkania i trzy punkty padną łupem RK 10 jednak na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem Woskowe Zakłady Lotnicze po rak kolejny pokazały, iż ich domeną są końcówki. Dwie bramki Krystiana Witwickiego w pięćdziesiątej szóstej i pięćdziesiątej dziewiątej pozwoliły WZL na odwrócenie wyniku meczu i ostateczny triumf 5:4.

Piłkarz meczu: Krystian Witwicki (Wojskowe Zakłady Lotnicze)