05 CZE 2019

Podsumowanie dnia: wtorek, 4 czerwca - Koniec zmagań w Lidze A! Krystian Bleja królem strzelców!

Liga A

NOVUMPLAST Bydgoszcz 17:6 SERVI.PL Reklamy

W spotkaniu kończącym zmagania w Lidze A mierzyły się zespoły NOVUMPLAST Bydgoszcz i SERVI.PL Reklamy. NOVUMPLAST chcący zrewanżować się za porażkę w pierwszej rundzie przystąpił do meczu bardzo zmotywowany. Przełożyło się to na jego postawę na boisku, bowiem bardzo szybko szybko wyszedł na prowadzenie, które konsekwentnie podwyższał. W szesnastej minucie gry było już 6:0 (K. Bleja - 1', 2'; J. Lewandowski - 6', 16'; D. Gawęcki 9'; J. Cisoń - 11'; M. Łuczak – 16'). SERVI.PL odpowiedziało dopiero kontaktową bramką Tomasza Twaroga w siedemnastej minucie. Sześć minut później dystans dzielące obie ekipy zmniejszył Jacek Zagórski, jednak na cztery minuty przed przerwą pięcioobramkowe prowadzenie przywrócił NOVUMPLAST'owi Jarosław Lewandowski. Po zmianie stron kolejne dwa trafienia zaliczył walczący o koronę króla strzelców Krystian Bleja (34' i 40'). SERVI.PL odpowiedziało dwoma trafieniami, których autorami byli Michał Spodniewski (42') oraz Mariusz Garbuś (44'). NOVUMPLAST nie zamierzał jednak odpuszczać rywalowi i w ostatnim kwadransie gry zaaplikował im kolejne osiem bramek (w tym pięć Krystaiana Bleji, który zapewnił sobie tym samym tytuł króla strzelców), samemu tracąc jedynie dwa. Wygrana 17:6 pozwoliła NOVUMPLAST'owi na zajęcie czwartego miejsca w Lidze A na koniec zmagań Bydgoszcz Extraliga.pl.

Piłkarz meczu: Krzystian Bleja (NOVUMPLAST Bydgoszcz)