14 MAJ 2019

Podsumowanie dnia: poniedziałek, 13 maja - SPX FLOW Poland A mistrzem Ligi A!

Liga A

SPX FLOW Poland A 9:4 Peca Galaktyczni

W poniedziałkowy wieczór SPX FLOW Poland A zapewnił sobie mistrzostwo Ligi A Bydgoszcz Extraliga.pl. Ekipa Marcina Gruszczyńskiego wyszła na prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania po bramce Bartłomieja Roszaka. Kolejne trafienia również były autorstwa tego zespołu. Gole zdobywali Dymitriy Mironyuk (10'), Borys Modracki (15', 27') Krzysztof Wasiak (17') oraz Bartłomiej Roszak (20', 20'). Piłkarze Peca Galaktycznych nie potrafili w pierwszych trzydziestu minutach spotkania pokonać bramkarza swoich rywali i na zmianę stron zawodnicy schodzili przy stanie 7:0. Po przerwie SPX FLOW konsekwentnie podwyższał swoje prowadzenie. Kolejne trafienia zdobyli Bartłomiej Roszak (33') oraz Dimitriy Mironyuk (41'). Wysoko prowadząc i będąc już praktycznie pewnymi zwycięstwa zawodnicy SPX FLOW Poland A pozwolili swoim rywalom na nieco więcej. Poskutkowało to trafieniami dla Peca Galaktycznych, którzy po golach Patryka Wojciechowskigo (43' i 51'), Krystiana Łuczaka (45') oraz Arkadiusza Dąbrowskiego (49') zmniejszyli rozmiary porażki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem SPX FLOW Poland A 9:4.

Piłkarz meczu: Bartłomiej Roszak (SPX FLOW Poland A)

voip24skep.pl 11:6 Husaria Bydgoszcz

W zaległym spotkaniu ósmej kolejki mierzyły się ze sobą zespoły voip24skep.pl i Husarii Bydgoszcz. Ubiegłoroczni mistrzowie Bydgoszcz Extraliga.pl nie dali najmniejszych szans swoim rywalom. Zawodnicy Kryspina Maroszczyka szybko wyszli na dwubramkowe prowadzanie po golach Alberta Maciejewskiego (4') i Adama Retlewskiego (9'). Na 3:0 podwyższył w dwudziestej trzeciej minucie Szymon Spychała. Pięć minut później kontaktowe trafienie zaliczyła Husaria. Jego autorem był Mateusz Lipiński. Jednak tuż przed przerwą trzybramkowe prowadzenie przywrócił kolejnym golem Szymon Spychała. Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Voip24skep.pl w dalszym ciągu był stroną dominującą i strzelił swoim rywalom kolejne siedem bramek (S. Spychała 34', 35', 38', 46'; O. Raczkowski 44'; W.Konwiński 52'; A. Maciejewski 54'). Husaria potrafiła odpowiedzieć jedynie pięcioma trafieniami (W. Knap 35',50', 51'; R. Knap 40'; M. Mikołajczak 56') i mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Kryspina Maroszczyka 11:6.

Piłkarz meczu: Szymon Spychała (voip24skep.pl)