24 KWI 2019

Podsumowanie dnia: wtorek, 23 kwietnia - SPX FLOW Poland A znowu górą!

Liga A

SPX FLOW Poland A 9:4 NOVUMPLAST Bydgoszcz

We wtorkowy wieczór byliśmy światkami kolejnego w ciągu niespełna dwóch tygodni spotkania zespołów SPX FLOW Poland A i NOVUMPLAST Bydgoszcz. Tak jak ostatnio trzy punkty padły łupem tych pierwszych. Tym razem jednak zobaczyliśmy więcej bramek. Mecz dobrze zaczął SPX FLOW, który już w szóstej minucie prowadził po trafieniach Łukasza Burkiewicza (3’) i Krzysztofa Wasiaka (6’). Dziesięć minut później kontaktową bramkę zdobył Jarosław Lewandowski  z NOVUMPLAST’u. Było to jednak wszystko na co stać było tę ekipę w pierwszej połowie. Jeszcze przed przerwą dała sobie wbić kolejne dwa gole i na zmianę stron obie ekipy schodziły przy stanie 4:1. Początek drugiej połowy ewidentnie należał do SPX FLOW Poland A, który konsekwentnie podwyższał prowadzenie. Po trafieniach Dmitriya Mironyuka (38’), Pavlo Havrylova (41’), Tomasza Taraski (47’) oraz Łukasza Burkiewicza (47’) SPX wyszedł na tak wysokie prowadzenie, że jego zwycięstwo stało się już praktycznie pewne. Spowodowało to lekkie rozluźnienie w tej ekipie co poskutkowało trzema bramkami dla NOVUMPLAST (S. Makowiecki – 53’ i D. Gawęcki 55’, 57’). Ostanie słowo w tym meczu należało jednak do SPX FLOW Poland A, który golem Patryka Podolskiego na minutę przed końcem spotkania ustalił jego wynik na 9:4. Inkasując trzy punkty SPX FLOW mocno przybliżył się do końcowego triumfu w bydgoskiej Extraliga.pl.

Piłkarz meczu: Dmitriy Mironyuk (SPX FLOW Poland A)