5 kolejka - przegląd meczy oraz zapowiedź!

5 kolejka liga A

SPX FLOW Poland I – NOVUMPLAST Bydgoszcz

Za zgodą SPX spotkanie zostało przełożone na najbliższy termin.

IzolByd 0:3 City Parking Group

Niestety byliśmy świadkami pierwszego walkowera w tym sezonie. Mamy nadzieję że to tylko chwilowa niemoc IzolBydu. Wszyscy pamiętamy jak 2 sezony temu mimo ostatniego miejsca, w drugiej rundzie wygrali 12 meczy z rzędu i wskoczyli w górną część tabeli oraz wygrali Puchar Bydgoszcz i zajęli drugie miejsce na Pucharze Polski Extraliga.pl w Ełku!

Servi.pl  2:2 Stalwit

Jeśli patrzeć na aktualną dyspozycję i wyniki w tej rundzie zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu był STALWIT. W tym meczu padł jednak remis co utwierdza nas w założeniu że przy obecnym poziomie ligi, każdy może odebrać punkty nawet tym najsilniejszym zespołom. Jak potoczył się ten pojedynek?

Od pierwszego gwizdka arbitra mecz stał się bardzo zacięty, a w pojedynkach między rywalami widać było dużo walki oraz zacięcia. Żadna ze stron nie chciała być gorsza, i jako pierwsza wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu. Bramkę otwierającą wynik zdobyła drużyna Servi.pl. Ładną akcją indywidualną oraz minięciem dwóch rywali popisał się Filip Jurczykowski, który pewnie pokonał bramkarza rywali. Po strzelonej bramce Servi nabrało jeszcze więcej wiary w swoje umiejętności, w ich gra była pewniejsza a ataki coraz częstsze. STALWIT jednak nie odpuszczał i w ’23 minucie po dobrym przejęciu podania, atomowym uderzeniem bramkarza pokonał Adrian Raszka. Więcej trafień w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy. Druga część rywalizacji nie odbiegała walką oraz zaangażowaniem od pierwszej. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy już po pierwszych 10 minutach gry. Świetne długie podanie w pole karne posłał Tomasz Rogóż, a strzelcem po raz kolejny okazał się Adrian Raszka. Uderzeniem z głowy nie dał szans bramkarzowi rywali. Servi jednak nie odpuszczało i szukało swojej szansy na wyrównanie. Wraz ze zbliżającym się kończącym gwizdkiem mecz stał się bardziej ostry i agresywny. W ’50 minucie kolejny raz błysnął Filip Jurczykowski! Akcją sam na sam zwiódł rywala i mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi rywali. Mieliśmy remis i 10 minut do końca spotkania. Dobre spotkanie na bramce po raz kolejny zaliczył Rafał Mróz, który w końcówce spotkania kilka razy uratował wynik. Mecz zakończył się remisem 2:2 dzięki czemu Servi.pl zdobyło swoje pierwsze punkty i to w walce z trudnym rywalem!

W tym pojedynku według nas najbardziej wyróżniał się Filip Jurczykowski! Był on autorem obu trafień dla swojej ekipy, pracował ciężko zarówno w ataku jak i defensywie. Jego wkład w remis w tym meczu był niezwykle duży! Dzięki dobremu występowi zgarnia tytuł zawodnika meczu!

Servi.pl: F. Jurczykowski x2
STALWIT: A. Raszka x2

Brygada – Beds.pl

W ostatnich pojedynkach Brygada zaskoczyła nas bardzo solidną grą czego efektem są dwie wygrane: z IzolBydem oraz Servi.pl. W ostatnim pojedynku z voip24sklep.pl również mocno postawili się rywalom. Na ich drodze stanie teraz drużyna  Beds.pl, która poniosła 3 porażki z rzędu z silnymi przeciwnikami. Czołówka tabeli oddala się od nich coraz bardziej, więc będzie to dla nich ważny pojedynek, który może pomóc im wrócić na właściwe tory. Kto wygra w tej rywalizacji?

Peca Galaktyczni – voip24sklep.pl HIT KOLEJKI

Zdecydowanie najciekawszy pojedynek w tej kolejce ligi A. Galaktyczni po 4 spotkaniach mają na koncie 7 punktów oraz znajdują się na 5 miejscu w lidze. Voip z taką samą liczbą spotkań ma tych punktów o 2 więcej. Będzie to ważny mecz dla obu ekip, gdyż obie drużyny walczą o mistrzostwo ligi. Kto okaże się silniejszy i wypracuje przewagę nad rywalem w tabeli? Oczywiście w piątek możecie liczyć na nasz facebookowy konkurs z typowaniem wyników!

5 kolejka liga B

Cegielnia Fit&Gym 3:6 FC PORTKI

Początek sezonu Cegielnia niestety nie może zaliczyć do udanego, po porażce z FC Portki jest to ich czwarty mecz bez dorobku punktowego. Mimo niezłej gry brakuje najważniejszego – punktów. Portki jak przystało na mistrzów Ligi C, podtrzymują bardzo dobrą dyspozycję wygrywając czwarty mecz z rzędu! Dzięki kolejnemu zwycięstwu uplasowali się na 4 miejscu, należy wspomnieć iż mają jeden mecz zaległy!

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrał Łykasz Rydzkowski, który zdobył dla swojej drużyny 2 bramki oraz asystę. W tym sezonie ma na koncie już 8 bramek! Oczywiście do niego trafia tytuł zawodnika meczu!

Cegielnia: M. Rein x2, J. Wąsik
PORTKI: Ł. Rydzkowski x2, J. Kudzin x2, P. Mądrzak, W. Borowczak

RKS MDD 11:2 The Penguins

Lider tabeli w lidze B podejmował drużynę Pingwinów, która mimo zerowego dobytku punktowego zachwyca nas swoją walecznością oraz postawą na boisku. W meczu z Mao Brakowao zabrakło naprawdę nie wiele by odebrali rywalom punkty. Jak spisali się w pojedynku z rewelacyjnie spisującym się RKS w tym sezonie?

Pingwiny od samego początku tego spotkania pokazywały że nie przyjechały tu łatwo oddać punktów. Mimo słabej dyspozycji kadrowej pokazywali charakter. Mimo dobrej postawy bardzo szybko stracili bramkę. Już w ‘2 minucie bramkę zdobył Jakub Szefka. Tak szybkie wyjście na prowadzenie nie wróżyło nic dobrego. Pingwiny jednak nie dawały za wygraną, a w ‘9 minucie bramkę trafiły obie drużyny. RKS prowadziło 2:1 a mecz stał na wyrównanym poziomie. W ’22 minucie bramkę dającą remis zdobył Filip Goliński! Pingwiny doprowadziły do remisu i dalej kontynuowały swoje ataki na bramkę rywali. W ostatnich minutach pierwszej połowy RKS zdobył bramkę dającą prowadzenie, autorem bramki Hubert Bilicki. Bardzo intensywna pierwsza połowa mocno wymęczyła zawodników The Penguins, czego skutkiem była kompletne dominacja RKS w drugiej części meczu. Kolejne trafienia na ich koncie dodawały im tylko coraz więcej swobody w rozgrywaniu akcji. Bezradne Pingwiny mimo prób, nie trafiły już do siatki rywali. MDD w drugiej części meczu zrobiło to aż ośmiokrotnie co dało im finalny wynik 11:2! RKS utrzymuje świetną formę, cały czas zajmują miejsce lidera rozgrywek a w 5 wygranych spotkaniach zdobyli aż 50 bramek! Cóż za forma!

Świetne spotkanie rozegrał Michał Janiszewski, który zdobył w tym mecz 3 bramki oraz 2 asysty! Bez wątpienia to on najbardziej wyróżniał się na murawie i do niego wędruje tytuł zawodnika spotkania!

RKS MDD: M. Janiszewski x3, K. Bilski x2, A. Chudziak, H. Bilicki, J. Szefka, J. Szpejna, M. Zieliński
The Penguins: F.Goliński, M. Grajek

Epi-Vimagco 3:2 SPX FLOW Poland II

Epi-Vimagco mimo bardzo dużych problemów kadrowych, przystąpiło jednak do spotkania z SPX! Ich rywale stawili się w szerokiej kadrze co dodatkowo utrudniało ten pojedynek. Epi jednak pokazując walkę oraz charakter udało się wygrać w tym spotkaniu! Dzięki zwycięstwu wskoczyli na 8 pozycję w lidze, natomiast SPX okupuję 10 miejsce.

Dwa niezwykle ważne trafienia dla Epi-Vimagco zdobył Daniel Dyrda, dzięki tym bramkom udało się pokonać rywala mimo niesprzyjających do tego okoliczności! Do niego trafia tytuł zawodnika spotkania!

Epi: D. Dyrda x2, R. Surma
SPX II: J. Tracz, Ł. Olborski

Wojskowe Zakłady Lotnicze – Timon Trans

Wojskowi mimo iż nie zdobyli jeszcze żadnych ligowych punktów, zdążyli pokazać że są trudnym rywalem! Czeka ich pojedynek z Timon-Trans, w którym będą mieli okazję do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Transportowi po trzech rozegranych spotkaniach mają na koncie 3 punkty i znajdują się obecnie na 9 miejscu. W przypadku wygranej mają szansę wskoczyć nawet na 7 miejsce! Czy wykorzystają nadarzającą się okazję?

PLEX-FORM – RK 10

PLEX-FORM po ostatnim remisie w pojedynku na szczycie znajduję się na 5 miejscu w tabeli. Ich przeciwnikiem będzie RK 10, które znajduje się w dobrej dyspozycji a w tabeli są zaraz za rywalami. Zapowiada nam się bardzo zacięty pojedynek, w którym każdy  z rywali może wygrać. Która z ekip wykorzysta swoją szansę by zdobyć przewagę nad przeciwnikami?

KONTPOL – Future-Transport

Mecz stoi pod znakiem zapytania, Future Transport złożył prośbę o przełożenie spotkania. Teraz wszystko w rękach KONTPOLU.

Mao Brakowao – FC twoidoradcy.eu HIT KOLEJKI

Spotkanie na szczycie w lidze B! Mao nie straciło jeszcze punktów w tej rundzie, choć w ostatnim meczu rywale sprawili im ogromne problemy. Twoidoradcy również radzą sobie fantastycznie, w tym sezonie jeszcze nie przegrali. W ostatnim pojedynku podzielili się punktami z PLEX-FORM. Zapowiada nam się bardzo emocjonujący pojedynek. Czy Mao podtrzyma swoją dobrą passę zwycięstw?