02 PAź 2018

SPX FLOW Poland A sprawia kolejną niespodziankę wygrywając z Beds.pl, wysokie zwycięstwo Future Transport!

SPX FLOW A 5:1 Beds.pl

Pojedynek rozpędzonego beniaminka z doświadczonymi wyjadaczami. SPX przystępował do tego spotkania z 3 wygranymi meczami z rzędu, w tym z aktualnym mistrzem Bydgoszczy – voip24sklep.pl! Beds.pl nie mógł pochwalić się tak dobrym startem sezonu, ponieśli dwie porażki z rzędu ze voip24sklep.pl oraz NOVUMPLAST. Mimo dobrej dyspozycji SPX to Beds.pl podchodził do tego spotkania jako faworyt. Jak przebiegało to spotkanie?

Na bramkę dla Beds.pl nie musieliśmy długo czekać, bowiem już w 2 minucie trafienie zaliczył Daniel Szafraniec. Tak szybkie wyjście na prowadzenie mogło źle wróżyć dla ich rywali. W pierwszej części meczu to Bedsi całkowicie dominowali, co chwile zagrażając bramce rywali. Głównym zagrożeniem byli głownie Łukasz Stasiak oraz Daniel Szafraniec, którzy wykorzystywali swoją warunki fizyczne w polu karnym. Zabrakło jednak najważniejszego – goli. Mimo dużej przewagi nad rywalem, Beds.pl nie zachwycał skutecznością, co odzwierciedlał wynik tego spotkania. SPX również kilka razy za sprawą Bartka Roszaka zagroził rywalom, lecz na posterunku byli obrońcy Bedsów bądź Mateusz Widziński, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Podsumowując pierwsza połowa na dużą korzyść dla Beds.pl. Na początku drugiej części meczu silnym, oraz dość szczęśliwym uderzeniem z rzutu wolnego  wyrównujące trafienie zdobył Bartek Roszak. Remis w tym pojedynku utrzymywał się bardzo długo, a Beds.pl mimo nadarzających się okazji nie mógł znaleźć skutecznego sposobu na pokonanie rywali. W ’48 minucie po raz kolejny dobrze zachował się Bartek Roszak zdobywając kolejnego gola w tym meczu. To trafienie świetnie podziałało na SPX, gdyż kolejnego gola niespełna dwie minuty później zdobył Łukasz Burkiewicz. Beds.pl zdecydowało się na wariant z wymianą bramkarza na zawodnika z pola by nawiązać jeszcze walkę o punkty. Przewaga w polu przyniosła odwrotny rezultat do zamierzonego, zamiast gonić rywala SPX wpakował im jeszcze dwie bramki. Podsumowując SPX jako beniaminek wygrywa 4 mecz z rzędu, pokonując tym razem Beds.pl 5:1. Dla Bedsów jest to trzecia porażka z rzędu.

Świetny występ zanotował Patryk Podolski! Trzymając trzon defensywy, miał duży wpływ na wynik tego spotkania. Jego podpowiedzi oraz doświadczenie bardzo przydały się w tym pojedynku. Lecz nazwisko zawodnika meczu znów się powtarza – Bartłomiej Roszak! Jest to kolejny występ Bartka na najwyższym poziomie, który udowadnia jego fenomenalną dyspozycję w tym sezonie. Notuję kolejnego hat-tricka a łącznie w 4 spotkaniach zdobył już 9 goli co zapewnia mu lidera w klasyfikacji strzelców!

SPX FLOW A: B. Roszak x3, B. Modracki, Ł. Burkiewicz
Beds.pl: D. Szafraniec

Future Transport 13:6 SPX FLOW Poland B

W drugim meczu wczorajszych rozgrywek zmierzyła się drużyna Future Transport z drugą ekipą SPX FLOW. Transportowi wygrali po dobrym występie z Timon-Trans, natomiast SPX w ostatnim meczu przegrał z RK 10 6:4.

Wynik tego spotkania odzwierciedla całkowity przebieg tego meczu. Transportowi byli stroną dominującą i nie dając dużego pola manewru dla przeciwnika, konsekwentnie zdobywali kolejne bramki. Dla Future jest to druga wygrana w rundzie jesiennej, która pokazuje że z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej. Mimo walki do ostatnich minut SPX nie miał szans w tym meczu i musiał uznać wyższość rywala.

Gwiazdami Future Transport w tym pojedynku bez wątpienia byli Noel Moncanda oraz Dylan Wozniczka. Ich wspólne ataki dosłownie rozbijały obronę przeciwnika. Noel zanotował aż 6 asyst natomiast Dylan aż 8 bramek oraz asystę i to do niego wędruje tytuł zawodnika meczu! Warto również wspomnieć iż w 4 meczach zdobył już 18 bramek! Czyżby czaił się na rekord strzelecki Dawida Retlewskiego w lidze B – 17 meczy 112 bramek?

Future Transport: D. Wozniczka x8, K. Wojciechowski x3, Sz. Mikulski, S. Kaczmarski
SPX FLOW B: D. Cendrowski x2, K. Kasak x2, M. Kopicki, A. Chodkiewicz