08 MAJ 2018

Świetna forma RK 10, wygrywają czwarty mecz z rzędu!

RK 10 5:3 Royal Pads

Spotkanie drużyn, które walczą o podium w lidze B! Faworytem był zespół Royal Pads, lecz RK 10 wygrało 3 mecze z rzędu co świadczy o ich dobrej dyspozycji! Jak potoczyło się to spotkanie?

Royal Pads stawiło się w nieco liczniejszym składzie, co dodatkowo mogło dać im trochę więcej pewności siebie. RK 10 od początku spotkania próbowało zagrażać przeciwnikowi. Pierwsze trafienie padło jednak dla Royal Pads już w 5 minucie. Piotr Machnio dobrze poradził sobie z dwoma obrońcami i umieścił piłkę w siatce rywali. Kryminalni mimo szybko straconej bramki, nie poddawali się. Przez długi czas nie widzieliśmy żadnych bramek, mecz był pełen walki a gra była wyrównana. W 20 minucie po szybki kontrataku świetną akcją indywidualną popisał się Kacper Dziadoń. Po rajdzie przez pół boiska doprowadził do remisu! Odpowiedz Padsów była jednak błyskawiczna! Długie podanie świetnie wykorzystał Bartosz Marciniak, który lobem dał prowadzenie swojej drużynie. Wydawało by się że po ponownym wyjściu na prowadzenie, Royal Pads podporządkuje swoją grę i zaczną spokojnie dominować w meczu.  W 23 minucie chaotyczne wybicie piłki ponownie wykorzystał Kacper Dziadoń! Uderzeniem z główki pięknym lobem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu! Wynik do przerwy się nie zmienił, drużyny remisowały ze sobą 2:2.

Druga połowa zaczęła się bardzo interesująco! Bramkarz Royal Padsów wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu Kacpra Dziadonia, tym samym zdobywając trafienie samobójcze! RK 10 szybko wyszło na prowadzenie. Po tym trafieniu przez długi czas na boisku nie działo się nic interesującego, tempo spotkania troszkę zwolniło a sytuacji strzeleckich nie było zbyt wiele. W 47 minucie strzałem z dystansu popisał się Dawid Tomaszewski! RK 10 prowadziło już dwoma trafieniami, co było małą niespodzianką! W 56 minucie nadzieję na remis dał jeszcze Tomasz Wolski, uderzeniem w długi słupek dał sygnał do ataku dla swojej drużyny. W samej końcówce spotkania wynik na 5:3 ustalił Damian Czarra, dając 4 zwycięstwo z rzędu swojej drużyny!

Zawodnikiem spotkania został Kacper Dziadoń! Dzięki jego 2 trafieniom w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Na boisku oprócz zdobywania bramek był bardzo aktywny w każdym sektorze boiska. Wyróżniał się najbardziej, dzięki czemu to on zdobył tytuł zawodnika meczu!

Podsumowując RK 10 pokazało się z dobrej strony, zostawili na boisku kawał serca oraz włożyli w to spotkanie dużo walki. Dzięki temu wygrali z teoretycznie lepszym przeciwnikiem odnosząc 4 zwycięstwo z rzędu! Kryminalni awansują na 4 miejsce w lidze, natomiast Royal Pads cały czas utrzymują 3 pozycję w lidze. Mimo dość licznej kadry w tym meczu ewidentnie zabrakło „pazura” z ich strony. Brak Jakuba Szefki również dał się w znaki, na boisku widać było braki w ofensywie.

RK 10 : Kacper Dziadoń x2, Damian Czarra, Dawid Tomaszewski, Michał Krężlewski (s)

Royal Pads: Tomasz Wolski, Piotr Machnio, Bartosza Marciniak