24 KWI 2018

SPXflow pokonuje lidera rozgrywek!

SPXflow 14:7 voip24sklep.pl

Pojedynek lidera, który ostatnio wygrał wszystkie ważne dla siebie spotkania z SPXflow, który kadrowo nie odbiega od najlepszych drużyn w lidze. Udowodnił to chociażby w pojedynku z Pecą, gdzie nikt nie obstawiał ich wygranej, a dali solidną nauczkę rywalowi! Jak było w tym spotkaniu?

Obie drużyny zjawiły się w silnych składach wraz z bogatymi kadrowo ławkami rezerwowych, co zapowiadało dobre widowisko. Pierwsze trafienie dla SPX już w 3minucie! Strzałem z pierwszej piłki bramkarza pokonał Rafał Sobacki. Przez dłuższy okres nie widzieliśmy kolejnych bramek, za to sporo walki w środkowej części boiska. W 11 minucie po dobrym i szybkim kontrataku wyrównanie dla Voipu, strzelcem gola Mateusz Korecki. Doprowadzenie do remisu dało w szeregach voipu dodatkowego „kopa”. W 15 oraz 16 minucie zobaczyliśmy kolejne gole na ich koncie. Do protokołu na listę strzelców wpisali się: Darek Dąbrowski oraz Mateusz Pudo. Po tych trafieniach zdobywanie bramek w tej połowie zaczęło szwankować, Voip zaciął się i nie zdobył już żadnych goli. Fenomenalnie bronił też Kamil Urbaczewski, któremu gratulujemy świetnego występu tego dnia. SPX za to zaczął swoje widowisko. W 21 oraz 22 minucie swoją szybkość wykorzystał Wojtek Lewandowski, dwukrotnie strzelając bramkę oraz dając jasny sygnał dla swojej ekipy. SPX zaczął dominować w tym spotkaniu, czego efektem była kolejna bramka zdobyta w 25 minucie przez Radosława Janke. Końcówka pierwszej połowy to popis strzelecki 2 metrowego napastnika SPX. Dwa trafienia Marcina Krzywickiego w niespełna 2 minuty.  Po pierwszej połowie sensacyjne prowadzenie 6:3 dla SPXflow!

W drugiej „półce” (nie butelce) mimo szybko strzelonej bramki przez Dawida Retlewskiego, Voip nadal nie mógł zdominować tego spotkania. Drużyny dalej zacięcie rywalizowały i dopiero w 42 minucie, można powiedzieć że mecz został już rozstrzygnięty. SPX do tego czasu dołożył kolejne trzy trafienia, przekreślając szansę Voipu. Kolejny raz rywala pogrąża duet Krzywicki – Lewandowski. Prowadzenie 9:4 dla SPXflow wniosło sporo rozluźnienia w tym meczu. Mimo prób i kolejnych 3 bramek Voipu, przeciwnicy byli tego dnia poza zasięgiem. Wynik kończy się wysokimi i niespodziewanym zwycięstwem SPX 14:7!

Bez wątpienia najbardziej wyróżniającą się postacią na boisku był Wojtek Lewandowski! Strzelił 5 bramek oraz asystował 4 razy (niektórzy nie wykręcają takich liczb przez cały sezon). W duecie z Marcinem Krzywickim siał popłoch w defensywie rywali! Na wyróżnienie zasługuje też bramkarz SPX – Kamil Urbaczewski! Niekiedy jego interwencje przypominały nieco obronę Częstochowy! Jego występ na pewno zostanie zauważony przy wyborze szóstki kolejki!

Podsumowując pozornie łatwe spotkanie dla Voipu skończyło się ich klęską. Nie wiadomo do końca czy był to syndrom dnia wczorajszego czy też zlekceważyli rywala. Nie mogą czuć się zbyt pewni, solidny kop w cztery litery na pewno im się przyda! SPXflow zagrał koncertowo, wygrywając drugie ważne spotkanie z rzędu, stają się powoli czarnym koniem rozgrywek. W takiej formie oraz kadrze na pewno będą jednym z faworytów Pucharu Bydgoszczy! Przez swoją porażkę, Voip dał trochę nadziei NOVUMPLAST w walce o mistrzostwo. Ich kolejna wpadka, może mieć katastrofalne skutki. Nie mogą pozwolić sobie na więcej potknięć! Pamiętajmy też że na sam koniec czekają ich pojedynki z Pecą, City oraz IzolBydem! Dzięki zwycięstwu SPX awansuje na 6 miejsce w lidze A.

SPXflow: Wojtek Lewandowski x5, Marcin Krzywicki x3, Jakub Wilda x2, Radosław Janka x2, Olgierd Nartowicz, Rafał Sobecki

Voip24sklep.pl: Dawid Retlewski x2, Szymon Spychała, Łukasz Retlewski, Mateusz Pudo, Mateusz Korecki, Dariusz Dąbrowski