16 KWI 2018

Voip24sklep.pl jedną nogą na Mistrzostwach Polski w Grudziądzu!

NOVUMPLAST Bydgoszcz 3:6 voip24sklep.pl

Mecz o naprawdę wysoką stawkę. W przypadku wygranej Voipu, można powiedzieć że byliby już jedną nogą na Mistrzostwach Polski w Grudziądzu. W momencie gdyby NOVUM odniosło zwycięstwo, wskoczyli by na pozycje wicelidera rozgrywek. Waga meczu była więc ogromna. Czy zawodnicy  Voipu oraz NOVUM udźwignęli ciężar tego spotkania?

Obie drużyny zjawiły się w nie najliczniejszych, ale w podstawowych składach. Od pierwszego gwizdka spotkanie było bardzo zacięte. Drużyny szybkimi kontratakami straszyły się na zmianę. W 5 minucie wynik otworzył Krystian Bleja. Mocnym strzałem po długim słupku nie dał szans bramkarzowi rywali. Voip jednak odpowiedział na to trafienie błyskawicznie. Już w 8 minucie mieliśmy remis! Dawid Retlewski wykorzystał błąd obrońców i najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym, dając wyrównujące trafienie swojej ekipie. Strzelona bramka dobrze podziałała na całą drużynę Voipu. W 14 minucie kolejne trafienie! Tym razem w świetny strzał Dawida Retlewskiego broni Mateusz Poraziński, jednak przy dobitce jego brata Łukasza nie miał już nic do powiedzenia. Voip prowadziło 2:1! Przez dłuższy okres gry nie widzieliśmy kolejnych trafień, a sam mecz stracił na tempie. W 23 minucie Jarek Szymański w ładnym stylu zostawia obrońcę Voipu za sobą oraz strzela wyrównującą bramkę dla swojej drużyny. Tym razem to NOVUM przejęło inicjatywę w spotkaniu w krótkim odstępie czasowym dokładają kolejne trafienie. W 28 minucie na rajd przez pół boiska zdecydował się Patryk Sieg. Była to świetna decyzja gdyż szaleńczy sprint zakończył jeszcze celnym trafieniem. Wynikiem 3:2 dla NOVUMPLAST zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania.

Druga część to długie prowadzenie NOVUMPLAST. W pewnym momencie wydawało się że Voip nie znajdzie skutecznego sposobu na zdobycie kolejnej bramki. Na bramce świetnie spisywał się Mateusz Poraziński co nie ułatwiało zadania rywalom. W 44 minucie dośrodkowanie Oskara Raczkowskiego uderzeniem z główki wykończył Albert Maciejewski. Była to przełomowa chwila w tym spotkaniu. Dzięki tej bramce Voip się odblokował oraz nabrał „wiatru w żagle”. W 48 minucie uderzeniem z dystansu popisał się Łukasz Retlewski. W krótkim odstępie czasowym piłkarze Voipu wyszli na jedno bramkowe prowadzenie. W 50 minucie za sprawą Mateusza Koreckiego mieliśmy już 5:3. W drużynie NOVUMPLAST coś się zacięło, szybkie oddanie ciężko zapracowanego prowadzenia nie wpłynęło pozytywnie na ich grę. Chcąc nawiązać jeszcze walkę z rywalem musieli obrać inną taktykę na końcówkę meczu. NOVUM zaczęło grać wyższym pressingiem, w późniejszym etapie nie mając już nic do stracenie zmienili nawet bramkarza na zawodnika grającego w polu. Na nic jednak się to rozwiązanie nie zdało. Po kolejnym kontrataku Voipu na pustą bramkę trafił jeszcze Łukasz Retlewski. Na meczu miała jeszcze kontrowersyjna sytuacja, niesportowym zachowaniem popisał się Filip Żurawski. Zawodnik ten otrzymał zawieszenie na 2 najbliższe spotkania NOVUMPLAST Bydgoszcz oraz upomnienie. Mecz skończył się wynikiem 6:3 dla voip24kslep.pl!

Zawodnikiem spotkania został Łukasz Retlewski! W meczu o bardzo dużą stawkę ustrzelił hat-trick dzięki czemu w bardzo dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu! Na wyróżnienie zasługuje też postawa bramkarza NOVUMPLAST – Mateusza Porazińskiego.

Podsumowując mecz miał swoje 3 etapy. W pierwszym z nich widzieliśmy zaciętą walkę obu drużyn. W kolejnym to NOVUMPLAST dominowało w tym spotkaniu i przez pewien czas to oni wyglądali na faworytów tego spotkania. Bramka wyrównująca Alberta Maciejewskiego w ostatniej fazie tego spotkania zmieniła jednak obraz tej rywalizacji. Voip przejął kontrolę nad meczem, wykorzystując dogodne sytuację wygrali ostatecznie to starcie. Naszym zdaniem obie ekipy nie pokazały jednak 100% swoich umiejętności, a w poprzednich pojedynkach grali o niebo lepiej! Dzięki zwycięstwu Voipu można powiedzieć że jedną nogą są już na Mistrzostwach Polski w Grudziądzu. NOVUMPLAST obecnie znajduję się na miejscu czwartym, lecz mają 2 zaległe spotkania do rozegrania. Na pewno będą chcieli powalczyć o drugie miejsce a być może jeszcze o mistrzostwo!

NOVUMPLAST Bydgoszcz: Krystian Bleja, Patryk Sieg, Jarek Szymański

voip24sklep.pl: Łukasz Retlewski x3, Dawid Retlewski, Mateusz Korecki, Albert Maciejewski