20 WRZ 2017

Peca Galaktyczni z pierwszymi punktami w lidze!

SPX FLOW Poland I 2-7 Peca Galaktyczni

W pierwszym starciu SPX trafił na zupełnie nowy zespół w naszej lidze – Peca Galaktyczni! SPX wzmocniony o zawodników Kubryka  na papierze wygląda bardzo dobrze! Jak będzie sprawował się ich zespół na boisku? W Pecy równieżjest parę znanych nam nazwisk, lecz nie wiemy jeszcze jaki potencjał posiada drużyna jako jedność. Jak potoczyło się to spotkanie?

Już od początku spotkania wyróżniało się zaangażowanie Galaktycznych na boisku. Widać było dobre zgranie zawodników, szybkie ataki dość  przyniosły zamierzone rezultaty! Dwie bramki Krystiana Łuczaka w początkowych minutach dobrze rokowały na dalszą część spotkania. Dzięki sporej zaliczce mogli spokojnie kontrolować przebieg meczu. Zawodnicy Pecy nie spoczęli na laurach i kontynuowali zdobywanie kolejnych trafień. W 12 minucie strzał z dystansu Łukasza Piaseckiego i mamy już 3:0! Mimo licznych prób, SPX nie miał pomysłu na postawienie się rywalowi. W 15 minucie udało im się jednak stworzyć składną akcję dzięki której zdobyli kontaktową bramkę. Autorem trafienia Kamil Wyrywa! Ewidentnie dzięki tej bramce nabrali większej chęci do gry! Mecz z biegiem czasu stawał się coraz bardziej wyrównany a zawodnicy SPX stwarzali coraz bardziej niebezpiecznie sytuacje . W końcówce spotkania nie wykorzystali paru dogodnych sytuacji, co mogło zmienić przebieg tego meczu! Do pierwszej połowy 3:1 dla Pecy.

W drugiej połowie od początku rywalizacji, obie ekipy starają się zdobyć kolejną bramkę. W 36 minucie udaję się to Piotrowi Szurgotowi, który po złym wybiciu piłki przeciwnika skierował ją prosto do siatki rywala! Od tego momentu z SPX wyraźnie „zeszło całe powietrze”. Peca zdominowała boisko i swobodnie rozgrywała to spotkanie do końcowego gwizdka arbitra. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:2!

Podsumowując,  Peca po dobrym meczu zdobywa swoje pierwsze punkty na Extraligowych boiskach! Szybkie tempo rozgrywanych akcji, solidnie zgrana drużyna oraz duża chęć do gry – widać tu spory potencjał by pokrzyżować szyki naszym „starym wyjadaczom”! Kolejna bardzo silna drużyna co cieszy nas bardzo, gdyż w tym sezonie poziom bardzo się wyrównał. Nie ma już wyraźnie słabszych drużyn, a każdy pojedynek  to nie lada wyzwanie! SPX miał szansę pod koniec pierwszej połowy,  aby wyrównać to spotkanie. Niestety nie udało im się to, a kolejne trafienia przeciwnika ewidentnie podcięły im skrzydła! Nie przekreślamy oczywiście ich szans, gdyż był to dopiero pierwszy mecz w ich wykonaniu! Nie pojawiali się też w najsilniejszym składzie, także SPX czekamy na więcej!

SPX FLOW Poland I: Kamil Wyrwa, Dawid Bottcher

Peca Galaktyczni: Krystian Łuczak x3, Łukasz Piasecki, Piotr Szurgot, Patryk Wojciechowski, Tomasz Zaborowski

Zawodnik spotkania: W  meczu najskuteczniejszym zawodnikiem był Krystian Łuczak, i  też jemu postanowiliśmy przyznać tytuł zawodnika spotkania! Czy w kolejnych meczach popisze się równie dobrą skutecznością i powalczy o tytuł najlepszego strzelca z naszymi innymi snajperami?